ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کــارگـران هپکو در ریـل شـمال جنـوب اراک + مجموعه کلیپ

تجمع اعتراضی کــارگـران هپکو در ریـل شـمال جنـوب اراک + مجموعه کلیپ

تجمع اعتراضی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران هپکو در ریل شمال جنوب اراک

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷، در حالی در شمال جنوب اراک صورت گرفت که برای ادامه اعتراضات خود فراخوان قبلی داده بودند.  کارگران زحمتکش هپکو پیش از این اعلام کرده بودند که تا روز دوشنبه به مسئولان فرصت می دهند. آنها دوباره برای اعتراض به ریل شمال جنوب اراک آمدند.

کارگران هپکو آخرین بار پس از ۴ روز اعتراض و تجمع و مسدود ساختن خط راه‌آهن شمال و جنوب، به‌طور مشروط به اعتصاب خود پایان داد. این اعتراضات که از روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت با تجمع در مقابل شرکت آغاز شده بود و در ادامه به بستن مسیر عبور قطار کشیده شد، روز ۲۶ اردیبهشت ماه پس از آن که فرماندار اراک در میان کارگران حاضر شد و استاندار استان مرکزی نیز در یک گفتگوی تلفنی بار دیگر قول داد به مشکلات کارگران رسیدگی شود، موقتا پایان یافت.


کارگران هشدار داده بودند چنان‌که تا روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت به خواست‌های‌شان رسیدگی نشود، اعتصاب و تجمع را از سر خواهند گرفت.
بطور همزمان در حالی‌که استاندار استان مرکزی به ظاهر وعده رسیدگی به خواست کارگران را می‌داد، معاون وی چپ و راست برای کارگران هپکو خط و نشان می‌کشید که بستن خط‌ آهن “خدمت به دشمن” و “خلاف مصالح کشور و نظام” است و مورد سوء استفاده “ضد انقلاب” قرار می‌گیرد! بدین ترتیب مسئولین دولتی در استان مرکزی در هماهنگی با یکدیگر و با وعده‌های توام با ارعاب و استفاده از القاب و عبارات تهدیدآمیز، سعی کردند در برابر اعتراضات هپکو مانع‌تراشی کنند و کارگران زحمتکش این شرکت را از اعتراض باز دارند.

بخش اعظم مشکلات امروز کارگران هپکو به حدود ۱۰ سال قبل و زمانی برمی‌گردد که دولت این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کرد. از این رو دولت مسئول مستقیم نابسامانی‌های هپکو و مشکلات کارگران است. دولت با حراج کارخانه‌ها و موسسات تحت‌عنوان خصوصی‌سازی ، اخراج‌های گسترده و بیکارسازی‌های وسیعی را سازمان داده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment