ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اشتهارد، کشت‌وصنعت شمال و پارس‌میل‌لنگ تاکستان

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اشتهارد، کشت‌وصنعت شمال و پارس‌میل‌لنگ تاکستان

تجمع اعتراضی
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اشتهارد، کشت‌وصنعت شمال و پارس میل‌لنگ تاکستان

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اشتهارد

در یک تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری «اشتهارد»، دهها تن از کارگران اخراجی شهرداری این شهر، خواستار بازگشت به کار شدند.
«اشتهارد» در استان البرز واقع است و کارگران شهرداری این شهر در خصوص تجمع خود می‌گویند که چندی پیش شهرداری به بهانه‌های واهی ۸۰ تن از آنها را از کار اخراج کرده است و تلاش‌های آنها برای بازگشت به کار بی‌نتیجه مانده است. کارگران معترض با سردادن شعار و در دست داشتن دستنوشته‌هایی، بر خواست خود مبنی بر بازگشت‌شان به کار اصرار داشتند.

ادامه اعتراض کارگران کشت و صنعت شمال

شماری از کارگر اخراج شده مجتمع کشت و صنعت شمال روز پنجشنبه ۳۱خردادماه ۱۳۹۷، در یک تجمع اعتراضی به منظور پیگیری وضعیت شغلی‌ خود، مقابل ساختمان استانداری مازندران شرکت کردند.

گزارش دریافتی حاکی است که این کارگران تاکنون چندین بار مقابل کارخانه و نهادهای مرتبط دولتی در استان مازندران دست به تجمع زده اند. آنها در خصوص تجمع خود می‌گویند که از اوایل فروردین ماه سال جاری علی‌رغم دارا بودن چندین ماه دستمزد معوقه از کار اخراج شده‌اند.

این گزارش به بی‌توجهی مقامات ذی‌ربط نسبت به پیگیری‌های کارگران جهت بازگشت به کار، اشاره می‌کند. کارگران معترض می‌گویند که کارفرما برای کم کردن هزینه‌های کارخانه به بهانه عدم نیاز به نیروی کار، اقدام به اخراج ۵۰ کارگر این مجتمع کرده است. این موضوع، بخشی از اعتراض کارگران این کارخانه را تشکیل می‌دهد.

یادآوری می‌شود که روز دوشنبه و سه‌شنبه ۲۸ و ۲۹ خردادماه نیز این کارگران اقدام به تجمع اعتراضی کرده‌ بودند.

ادامه اعتصاب کارگران کارخانه پارس میل لنگ تاکستان

مطابق گزارش دریافتی، کارگران کارخانه “پارس میل لنگ” تاکستان، روز پنجشنبه ۳۱ خردادماه، برای چندمین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست از کار کشیدند.

این کارگران معترض با تعطیل کردن کار، در محوطه کارخانه، تجمع کردند، آنها خواستار پرداخت ۴ ماه دستمزد معوقه خود شدند. به گفته کارگران، کارفرمای این کارخانه به بهانه‌های مختلف از جمله، “نبود نقدینگی” از پرداخت دستمزدهای آنان خودداری می‌ورزد. کارگران معترض این کارخانه اعلام کرده‌اند که عدم پرداخت دستمزدهای معوقه، مشکلات معیشتی زیادی برای آنها به بار آورده است. آنها گفته‌اند که تا دستیابی به کلیه خواسته‌هایشان و رسیدن به حق خود، دست از اعتصاب و اعتراض برنخواهند داشت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment