ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کاشی گیلانا مقابل ساختمان مرکزی کارخانه در تهران

تجمع اعتراضی کارگران کاشی گیلانا مقابل ساختمان مرکزی کارخانه در تهران

تجمع اعتراضی کارگران کاشی گیلانا مقابل ساختمان مرکزی کارخانه در تهران
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کاشی گیلانا مقابل ساختمان مرکزی کارخانه در تهران

صبح روز ۲۳ آبان ماه شماری از کارگران کاشی گیلانا ، با سفر به تهران در اعتراض به بلاتکلیفی ۱۰۰ نفر از همکارانشان در نتیجه تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل ساختمان دفتر مرکزی کارخانه تجمع کردند.

کارگری معترضی که در این تجمع اعتراضی حضور داشت، گفت: با مصوبه کمسیون کارگری شهرستان رودبار  در استان گیلان از دی ماه سال گذشته (۹۵) این واحد تولیدی برای مدت شش ماه تعطیل و تمامی ۱۰۰ کارگر این واحد صنعتی برای موقت به بیمه بیکاری معرفی شدند.

این کارگر با بیان اینکه در حال حاضر سه ماه از خاتمه دوره شش ماهه‌ای که قرار بود این واحد صنعتی تعطیل باشد، می‌گذرد افزود: هنوز نه گامی برای راه‌اندازی دوباره کارخانه برداشته شده است و نه مطالبات کارگران پرداخت شده است. از سوی دیگر مدت برقراری بیمه بیکاری بیشتر کارگران خاتمه یافته است.

براساس این اظهارات، کارگـران کاشی گیلانا از ۲۰ تا ۴۰ ماه معوقات مزدی طلبکارند که بخش قابل توجهی از آن مربوط به سالهای ۸۹ تا دی ماه سال ۹۳ مربوط می‌شود.

این کارگر می گوید:  در نتیجه این وضعیت آنها امروز تصمیم گرفتند تا با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی کاشی گیلانا در تهران اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کنند.

کارگران کارخانه  کاشی گیلانا در ادامه با ابراز نگرانی از وضعیت بیکاری خود گفتند: کارخانه کاشی گیلانا منبع درآمد خانوارهای کارگـرانی است که الان هیچ منبع در آمدی ندارند و خانواده آنها در وضعیت معیشتی سختی به سر می برند.

یکی دیگر از کارگران گفت : کارگران با وجود تعویق حدود ۳۴ ماه مطالبات حقوقی از سال ۸۸ تا کنون، این روزها بلحاظ مالی در شرایط نامناسبی به سر می‌برند.

یادآوری می شود که به دنبال متوقف شدن فعالیت کارخانه « کاشی گیلانا » در بهمن ماه سال ۹۵، حدود ۹۰ نفر از کارگران این کارخانه با ۱۹ تا ۲۵ سال سابقه کار برای دریافت بیمه بیکاری به اداره کار شهرستان رودبار معرفی شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment