ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کارخانه گسترش مانا ساز قزوین

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه گسترش مانا ساز قزوین

تجمع
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه گسترش مانا ساز قزوین

تعدادی از کارگران کارخانه “گسترش مانا ساز” در شهرستان “آبیک” استان قزوین، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود و سایر مطالبات شان مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

‌روز سه‌شنبه ۷ آذرماه۹۶ شماری از کارگران کارخانه “گسترش مانا ساز” در اعتراض به پرداخت نشدن ۶ ماه مطالبات مزدی خود مقابل درب ورودی این کارخانه در قزوین تجمعی برگزار کردند.

یک نفر از کارگران کارخانه “گسترش مانا ساز” در همین رابطه گفت: این کارخانه ۷۰ نفر کارگر دارد و ۶ ماه است که هیچ کدام یک از ما حقوق نگرفته ایم؛ همه ما در زندگی با مشکلات عدیده‌ای دسته پنجه نرم می‌کنیم.
او اضافه کرد: با وجود اینکه حقوق ما بسیار پایین است اما همان را هم پرداخت نمی کنند. مگر مسئولین استان در برابر کارگران هیچ مسئولیتی ندارند که هیچ اقدامی انجام نمی دهند.
همین کارگر در ادامه اضافه کرد: از خرداد ماه سال جاری مدیران به بهانه شرایط بد اقتصادی در پرداخت حق بیمه تعلل کردند که در این زمینه نیز مشکلاتی برای ما به وجود آمده است به طوری که حجم مطالبات بیمه‌ای باعث شده تا سازمان تامین اجتماعی از تمدید اعتبار دفترچه ای درمانی کارگران خودداری کند.

با برپایی این تجمع، کارگران معترض خواستار دریافت ۶ ماه دستمزد معوقه و همچنین پرداخت حق بیمه خود از سوی کارفرما به سازمان تامین اجتماعی شدند.

گفته می شود که کارخانه”گسترش مانا ساز” یکی از شرکتهای معتبر در تولید،ساخت و نصب سازه و اسکلت فلزی و بتونی سنگین و نیمه سنگین در داخل کشور است که از سال‌های قبل به دلیل کمبود نقدینگی در پرداخت مطالبات کارگران با مشکلاتی روبرو بوده است.

یادآوری می شود که سال گذشته نیز در این کارخانه شاهد تعدیل نیرو و معوقات مطالبات کارگران بودیم.

همواره جامعه‌ کارگری با مشکلات عدیده ای همچون پایین بودن قدرت خرید به دلیل دستمزد پایین، رکود و تعطیلی کارخانه‌ها، احتمال بیکاری، پرداخت نشدن مناسب و به موقع دستمزد، تعدیل نیرو و نبود پوشش بیمه‌ای مواجه بوده است و کارگران زحمتکش میهن‌مان و خانواده هایشان با مشکلات معیشتی مواجه هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment