ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پاک پی نسبت به اخراج از کار در مقابل کارخانه

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پاک پی نسبت به اخراج از کار در مقابل کارخانه

اخراج کارگران کارخانه پاک پی
ایرن ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پاک پی نسبت به اخراج از کار در مقابل کارخانه

بر پایه خبر رسانه ای شده، روز سه‌شنبه۲۶دی ماه، کارگران کارخانه پاک پی با تجمع مقابل این واحد تولید کننده محصولات لبنی واقع در شهرک صنعتی شهرکرد، اعتراضشان را نسبت به اخراج از کار به نمایش گذاشتند.

این خبر می‌افزاید که شرکت پاک‌پی چهارمحال و بختیاری بخشی از نیروی کار خود را اخراج کرده و ممکن است این روند در آینده هم ادامه داشته باشد، این موضوع باعث اعتراض کارگران این شرکت شده تا جایی که این افراد امروز در مقابل در ورودی کارخانه تجمع کردند.

به گفته افراد مطلع، عامل بروز این مسئله در این شرکت شده، اخذ فرایند فروش از مجموعه شرکت در چهارمحال و بختیاری است، تا جایی که مدیران شرکت پاک‌پی در استان عملا هیچ دخل و تصرفی در این موضوع ندارند. امری که منجر به کاهش نقدینگی و تعدیل نیرو در این مجموعه تولیدی شده است.

بنا به اظهار یک منبع آگاه درخصوص مشکلات شرکت پاک‌پی، صبح روز سه‌شنبه جمعی از کارکنان مقابل در ورودی شرکت تجمع کرده‌اند و به سیاست‌های  شرکت مادر تخصصی تهران اعتراض می‌کنند؛ چرا که جنبه تولیدی و اشتغال‌زایی شرکت را از بین می‌برد.

اخراج کارگران کارخانه پاک پی

او در ادامه گفت: فرآیند فروش محصولات شرکت پاک‌پی از چهارمحال و بختیاری گرفته شده  و مجموعه شرکت در استان، عملا نقشی در فروش محصولات ندارد؛ به همین دلیل نقدینگی پایین آمده و تولید کم می‌شود که نتیجه آن تعدیل نیرو، اخراج کارگران و تبدیل شرکت به کارخانه است.

منبع مزبور ادامه داد: اصل مشکل شرکت پاک‌پی از جایی آغاز شد که فروش محصولات شرکت را از چهارمحال و بختیاری گرفتند و به بخش سراسری واگذار کردند، وقتی فروش از استان گرفته شود نه تنها عملا دیگر هیچ نقشی در تولید و فروش نخواهیم داشت، بلکه هر چیزی که از مرکز خواسته شود باید تولید و به فروش برسد.

وی بیان داشت: شرکتی که زمانی ۲۵۰ نفر نیرو داشته و از شرکت‌های بزرگ و مهم استان به ‌شمار می‌رفته است؛ اما در حال حاضر به یک کارخانه تقریبا ۱۰۰ نفره تبدیل شده که احتمال دارد ۵۰ نفر دیگر از کارگران آن اخراج شوند.
در ادامه او خاطرنشان ساخت: کارگران شرکت پاک‌پی به اخراج ها اعتراض دارند و در مقابل کارخانه تجمع کرده‌اند.

وی همچنین گفت: مشکل به وجود آمده برای این شرکت طی نامه‌ای به اطلاع سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استان‌داری چهارمحال و بختیاری رسیده و اطلاع‌رسانی صورت گرفته، همچنین مراتب به فرمانداری‌ نیز اعلام شده و در شورای قشر و شورای مشاغل مطرح شده ولی متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.اخراج کارگران کارخانه پاک پی

این منبع آگاه با اشاره به اینکه قرار است نماینده کارگران به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مراجعه کرده و در خصوص این موضوع بحث کنند، بیان داشت: شرکت پاک‌پی متعلق به بنیاد مستضعفان است ولی نصف سهام آن متعلق به شرکت پاک است.

وی با بیان اینکه در هیأت مدیره و مدیریت این شرکت از افراد بومی استان استفاده نشده و همین مشکل‌ساز شده است، ادامه داد: تصمیم گیرنده افراد بومی چهارمحال و بختیاری نیستند و کسی نیست که از حق و منافع استان دفاع کند.

این فرد با تاکید بر اینکه مدیرعامل شرکت پاک‌پی از استان خوزستان و هیأت مدیره آن از اهالی تبریز، اصفهان، تهران و.. هستند، تصریح کرد: هیچکس از چهارمحال و بختیاری در هیأت مدیره شرکت وجود ندارد؛ در صورتی که هم‌اکنون از امکانات و زیرساخت‌های این استان استفاده می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment