ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کارخانه صنایع شیر تهران شهداد (وارنا) ورامین

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه صنایع شیر تهران شهداد (وارنا) ورامین

شهداد (وارنا) ورامین
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه صنایع شیر تهران شهداد (وارنا) ورامین

جمعی از کارگران کارخانه صنایع شیر تهران شهداد ( شیر وارنا) روز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶دراعتراض به عدم پرداخت حقوق در محوطه این واحد تولدی لبنی تجمع کردند.

کارخانه تهران شهداد که اکثر افراد آن را به نام کارخانه وارنا می شناسند در سال ۱۳۸۵ با حضور معاون اول رئیس جمهور وقت فعالیت خود را با ظرفیت تولید روزانه ۱۰۰ هزار تن محصولات لبنی آغاز کرد.

با درگذشت حسن توکلی صاحب اصلی کارخانه در دیماه سال ۹۱ ، فعالیت این کارخانه با مشکلات عدیده ای مواجه شد تا جایی که هم اکنون این کارخانه چند ده میلیارد تومان به دامداران ورامین بابت خرید شیر بدهکار است و تولید این کارخانه به روزانه ۱۰ هزار تن کاهش یافته است.

کارخانه صنایع شیر تهران شهداد موسوم به وارنا یکی از مهمترین کارخانه های لبنی استان تهران است که به دلیل مشکلات مالی ، در آستانه تعطیلی قرار گرفته و مسئولان این کارخانه بارها اقدام به تعدیل نیرو کرده اند.

ده ها نفر از کارگران این کارخانه روز شنبه به دلیل عدم پرداخت دستمزد و حق و حقوق از سوی مسئولان کارخانه ، در محوطه این کارخانه حضور پیدا کرده و خواستار توجه مسئولان شهرستان به مشکلاتشان شدند.

ماه گذشته با برگزاری چندین جلسه تخصصی با حضور فرماندار و مسئولان این کارخانه که علاوه بر مشکل تولید ، ده ها میلیارد تومان پول شیر به دامداران شهرستان ورامین بدهکار است ، قرار شد که کارخانه شیر چوپان ، یکی از معروف ترین برند های تولید لبنیات منطقه به صورت مشارکت، مشکلات کارخانه وارنا را برطرف کند.

در سفر بهمن ماه استاندار تهران به شهرستان ورامین ، محمد حسین مقیمی با حضور در محل کارخانه ، با مشکلات این واحد تولیدی آشنا شد ولی مسئولان کارخانه وارنا با وجود توافقات صورت گرفته با کارخانه چوپان ، خواستار کمک مستقیم استان برای رفع مشکلاتشان بدون مشارکت با این کارخانه شدند.

درحالیکه که تنها یک بخش از این کارخانه به تولید محصولات لبنی از جمله بستنی اقدام می کند ، پرداخت حقوق اندک کارگر مشغول در آن با تأخیر مواجه شده و این امر در روزهای پایانی سال ، مشکلات عدیده ای را برای کارگران آن به وجود آورده است.

مسئولان کارخانه شیروارنا در ماه های اخیر بارها قصد تعطیلی آن را داشته اند که با پیگیری فرماندار ورامین و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن، از تعطیلی آن جلوگیری شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment