ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کارخانه «تولی پرس» در اعتراض به وضعیت شغلی خود

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه «تولی پرس» در اعتراض به وضعیت شغلی خود

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه «تولی پرس» در اعتراض به وضعیت شغلی خود

صبح امروز ۱۰ شهریور ۱۳۹۷شماری از کارگران کارخانه «تولی پرس»، مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شهرک صنعتی البرز، تجمع اعتراضی برگزار کردند. تجمع اعتراضی کارگران کارخانه تولی پرس واقع در شهرک صنعتی البرز، در اعتراض به بی‌توجهی کارفرما به بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و وضعیت کارخانه برگزار شد. این کارگران ابتدا مقابل ساختمان اداره کار تجمع اعتراضی برگزار کرده و سپس برای ادامه اعتراض خود به مقابل فرمانداری شهرستان البرز رفتند.

به گفته کارگران؛ با افزایش مشکلات این کارخانه، کارفرما از روز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ با اعلام تعطیلی موقت کارخانه (به مدت دو هفته)، حدود ۴۰۰ کارگر این واحد تولیدی را به مرخصی اجباری فرستاده بود و امروز شنبه این تعطیلات برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

کارگران زحمتکش کارخانه تولی پرس که نگران امنیت شغلی خود هستند، در ادامه گفتند: قرارداد کاری همه کارگران تا پایان شهریور ماه به اتمام می‌رسد واین نگرانی وجود دارد که با اتمام قراردادها کارفرما نخواهد آنها را تمدید کند.

کارگران تولی پرس می‌گویند که در آخرین پیگیری‌هایی که برای حل مشکلات کارخانه با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی ازسوی کارفرما برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان نشنیدیم به همین دلیل برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان دست به تجمع زدیم.

به گفته کارگران، کارفرما مدعی است مواد اولیه برای ادامه روند تولید ندارد این درحالی‌ست که سایر شرکت‌های رقیب به راحتی امکان تهیه مواد اولیه را برای تولید دارند و همانند قبل به روند تولید محصولات خود ادامه می‌دهند.

کارگران زحمتکش تولی پرس با اجتماع صبح امروز مقابل ساختمان اداره کار هیچ پاسخی دریافت نکردند در نتیجه تصمیم گرفتند، مطالبات خود را با تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شهرستان البرز دنبال کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment