ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی فارابی در محوطه پالایشگاه در پنجمین روز خود

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی فارابی در محوطه پالایشگاه در پنجمین روز خود

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی فارابی در محوطه پالایشگاه در پنجمین روز خود

براساس گزارشات رسیده، روز یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷، تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی فارابی ماهدشت وارد پنجمین روز خود شد. این کارگران در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، در محوطه پالایشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. این گزارش حاکی است که آنها هر روز در ساختمان مرکزی پتروشیمی تجمع می‌کنند.

کارگران معترض گفتند: «ما کارگران قرارداد مستقیم هستیم که باید مانند کارگران پتروشیمی‌های دیگر در سایر نقاط کشور، برایمان طرح طبقه‌بندی مشاغل اجرایی شود و امیدواریم با اجرای طرح طبقه‌بندی وضع مالی‌مان بهتر شود.»

در این تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی ، آنها افزودند: «تاکنون بارها خواسته‌ی اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل مطرح شده ولی تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.» کارگران امیدوارند با اجرای طرح طبقه‌بندی، درآمد آنها در این شرایط بحران اقتصادی، کمی بهبود پیدا کند و تا اندازه‌ای از مشکلات معیشتی آنها کاسته شود.

این کارگران می‌گویند: «اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس قانون کار، حق مسلم کارگر است و استنکاف از اجرای آن با هیچ توجیهی، پذیرفتنی نیست.»

ورشکستگی شرکت پتروشیمی فارابی

از سوی دیگر در پاسخ به مطالبات کارگران، اسماعیل طرفی مدیر روابط عمومی پتروشیمی فارابی، ضمن تایید تجمع اعتراضی کارگران گفت: «کارگران با توجه به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در دیگر پتروشیمی‌ها، درخواست اجرای آن را در فارابی دارند؛ اما شرکت پتروشیمی فارابی تحت پوشش ماده ۱۴۱ قانون تجارت قرار گرفته و ورشکسته است.»

او در مورد مشکلات و مطالبات کارگران گفت: «در وضعیت اقتصادی فعلی، هم ما و هم کارگران مشکل داریم؛ وقتی گرانی تا این حد است که یک بسته پوشک ۸۹ هزار تومان است، چطور می‌توان با حقوق کارگری، یک ماه سر کرد؛ اگر کارگری یک فرزند داشته باشد، کلاهش پسِ معرکه است؛ در این شرایط، کارگران خواسته‌هایی دارند که به حق است ولی با توجه به شرایط شرکت، امکان تصمیم‌گیری نیست.»

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment