ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند

کارگران پالایشگاه آبادان
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان نسبت به عدم پرداخت مطالبات و همچنین در اعتراض به عدم وجود استقلال کاری  هیئت رسیدگی‌کننده به پرونده‌های روابط کار،  مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند

جمعی از کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان روزشنبه بیست وهشتم بهمن ماه،دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات ونداشتن استقلال هیئت رسیدگی‌کننده به پرونده‌های روابط کار، مقابل دفتر اشتغال منطقه آزاد اروندتجمع کردند.

کارگران معترض گفتند: نحوه رسیدگی به دعاوی و اختلافات کارگری و کارفرمایی در دفتر اشتغال مناطق ویژه اقتصادی کشور به درستی انجام نمی‌شود.

آنان که اکثرا از کارگران شاغل در پالایشگاه آبادان هستند معتقدند محاکم روابط کار در دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند، از استقلال لازم برای رسیدگی به اختلافات دوجانبه میان کارگران و کارفرمایان برخوردار نیست.

درهمین رابطه یکی از کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی اروند که تجربه حضور در هیات رسیدگی‌کننده به پرونده‌های روابط کار را دارد گفت: به دلیل محدودیت‌هایی که در مقررات اشتغال این مناطق برای کارگران وضع شده است، کمتر کارگری شانس پیروزی در برابر کارفرمایان و پیمانکاران در محاکم کار ویژه اروند را دارد.

به گفته وی، در خوشبینانه‌ترین حالت ساختار حقوقی تشکیل این هیات‌ها طوری است که استقلال عملکرد آن‌ها با تردید روبروست؛ به‌طوری که حتی ذی‌حق‌ترین کارگران نیز نمی‌توانند طبق قواعد حقوقی به دریافت رای این هیات‌های برای دریافت حقوق خود خوشبین باشند.

او در خاتمه تاکید کرد: البته در منطقه ویژه اروند وکلای حقوقی هستند که حاضرند در قبال دریافت حداقل  بخشی از طلب ادعایی کارگر، در هیات‌های رسیدگی‌کننده به عنوان نماینده تام‌الاختیار کارگر حاضر شوند که البته آنها هم از سوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی اروند با محدودیت حضور در محاکم روابط کار روبرو هستند و ما کارگران دستمان به جایی بند نیست.

مطالبات عقب مانده کارگران در بخشهای مختلف صنعتی و تولیدی به مشکل روزمره عموم کارگران ایران تبدیل شده است و کارگران نگران وضعیت معیشتی خود در آستانه سال نو هستند. کارگران زحمتکش و شریف هم مثل همه اقشار مردم آرزو دارند بتوانند در ایام عید سفره‌شان را برای فرزندانشان رنگین کنند و همچنین قادر باشند عیدی برای فرزندانشان تهیه کنند اما با وضعیتی که هم‌اکنون گریبانگیر عموم کارگران مزد بگیر است حتی در شب عید هم سفره کارگران زحمتکش و محروم کماکان خالی خواهد بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment