ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران واحد تولیدی کیش چوب در جزیره کیش

تجمع اعتراضی کارگران واحد تولیدی کیش چوب در جزیره کیش

کارگران کیش چوب
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران واحد تولیدی کیش چوب در جزیره کیش

طبق خبر دریافتی، جمعی از کارگران «کیش چوب»، صبح روز یکشنبه۲۴ دیماه ۹۶ در اعتراض به بلاتکلیفی ۲۰۰ نفر از همکارانشان به دلیل تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل ساختمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض حاضر در این تجمع اعتراضی گفت: از مهر ماه امسال این واحد تولیدی برای مدت حدود یک ماه تعطیل و تمامی۲۰۰ کارگر این واحد صنعتی بلاتکلیف شدند.

او با بیان اینکه در حال حاضر چهارماه از خاتمه دوره یک ماهه‌ای که قرار بود این واحد صنعتی تعطیل شود، می‌گذرد، افزود: هنوز نه گامی برای راه‌اندازی دوباره کارخانه برداشته شده و نه مطالبات کارگران پرداخت شده است.

به گفته این کارگران؛ برخی از آنها به صورت میانگین ۸ تا ۱۵ ماه معوقات مزدی طلبکارند و دو ماه حق بیمه کارگران نیز به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

گفته‌های این کارگران حاکی است که آخرین حقوقی که آنها دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد شهریور ماه سال ۹۵ است که در خرداد ماه سال جاری توسط کارفرما به حساب بانکی آن‌ها واریز شده است. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۵ آنان را پرداخت نکرده است.

بر پایه اظهارات این کارگران، شائبه اخراج حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کم‌سابقه کارخانه، قوت گرفته است. سه نفر از همکارانمان که پیگیر مطالبات صنفی‌مان بوده‌اند نیز از کار اخراج شده‌اند.

آنها روز یکشنبه تصمیم گرفتند با مراجعه حضوری به دفتر سازمان منطقه آزاد کیـش، اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کنند.

به گفته آنها، در آخرین پیگیری‌هایی که با قائم مقام سازمان منطقه آزاد کیش انجام داده‌اند، قرار شد مطالباتشان از سوی دفتر منطقه آزاد کیـش پیگیری شود.

مدیرعامل کارخانه کیـش چوب، پیش از این درباره دلیل به تاخیر افتادن دستمزد کارگران گفته بود که مطالبات معوقه کارگران این واحد تولیدی به دنبال افزایش رکود بازار ساخت و ساز مسکن اتفاق افتاده است.

لازم به ذکر است که کارخانه کیـش چوب در فاز ۵ صنعتی جزیره کیش واقع است و در زمینه صنایع چوبی فعالیت می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment