ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران نگهداری شبکه کابل هوایی و تلفن ثابت اهواز

تجمع اعتراضی کارگران نگهداری شبکه کابل هوایی و تلفن ثابت اهواز

تجمع

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران نگهداری شبکه کابل هوایی و تلفن ثابت اهواز

روز چهارشنبه ، این کارگران برای دومین روز در این هفته است که به دلیل پرداخت نشدن حقوق خود تجمع اعتراضی برگزار می کنند.
یکی از کارگران شرکت کننده در این تجمع گفت: کارگران حوزه نگهداری شبکه کابل هوایی زیر نظر پیمانکاران کار می کنند و برخی از آنها از خرداد گذشته و برخی نیز معوقاتی از پارسال در زمینه حقوق و حق بیمه دارند.

او اضافه کرد: این کارگران که اغلب آنها بالای ۱۰ سال سابقه کار در این بخش را دارند، خواستار تبدیل وضعیت شغلی و خارج شدن از حالت پیمانکاری هستند.
در ادامه او گفت: پس از تجمع روز قبل این کارگران، مسئولان شرکت مخابرات خوزستان خبر از پرداخت مبلغی به پیمانکار دادند تا پیمانکار به هر نفر ۱۰ میلیون ریال پرداخت کند.

مسئول روابط عمومی شرکت مخابرات خوزستان حمید رضا جلیلی، نیز گفت:

مخابرات منطقه خوزستان برای نگهداری شبکه کابل هوایی و تلفن های ثابت کلانشهر اهواز با سه پیمانکار قرارداد حجمی منعقد کرده و بر اساس مفاد قرارداد ماهیانه مبالغی را به نامبردگان پرداخت می کند.

او اضافه کرد: با توجه به حجمی بودن قرارداد مدیریت هزینه مبالغ دریافتی به عهده پیمانکار بوده و از حدود اختیارات مخابرات نیست.
او ادامه داد: درخواست های صنفی کارگران از طریق اداره کار قابل پیگیری است و مخابرات به لحاظ همکاری تلاش دارد تا با تعامل با پیمانکاران مشکلات این افراد را حل کند.

نتیجه اینکه کارگران زحمتکشی که به جای دریافت دستمزد خود در برابر کاری که انجام داده‌اند، حتی اجازه اعتراض هم ندارد و بین شرکت مخابرات،  پیمانکار و اداره کار سرگردان می ماند و هیچ مرجع قانونی که بتواند پاسخگوی آنان باشد وجود ندارد.
اما کارگران زحمتکش نشان دادند که حاضر به پذیرش این وضعیت نیستند و هیچ وقت به آن تمکین نخواهند کرد و در نتیجه تنها راه رسیدن به حقوقشان، استمرار اعتراضات و تجمعات اعتراضی آنان است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment