ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران نــی‌بــر شــرکــت نــیشــکــر هـفـت‌تـپـه، صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه

تجمع اعتراضی کارگران نــی‌بــر شــرکــت نــیشــکــر هـفـت‌تـپـه، صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه

تجمع اعتراضی
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران نی‌بر شرکت نیشکر هفت‌تپه، صبح روز یکشنبه ۱۷تیرماه

تجمع اعتراضی کارگران نی‌بر شرکت نیشکر هفت‌تپه در صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۷ با بستن درب اصلی این شرکت توسط کارگران معترض، شکل گرفت. این کارگران نسبت به عدم پرداخت ماه‌ها حقوق معوقه خود، دست به این تجمع اعتراضی زده‌‌اند.

بنا به خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران، این حرکت اعتراضی کارگران نی‌بر شرکت نیشکر هفت‌تپه باعث شده است تا مدیران و مسئولان قسمت‌های مختلف شرکت نیشکر هفت‌تپه به دلیل بسته بودن درب اصلی شرکت، از درب قسمت خوراک دام وارد کارخانه بشوند. مطابق همین گزارش، این کارگران نی‌بر ، رسمی هستند و مدیریت شرکت  از سال گذشته آنان را با وعده پرداخت حقوق و واریز بیمه هایشان به خانه فرستاده است.

خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران می‌افزاید که این کارگران در مواقعی که در محیط کار حضور داشتند یکی از متحد‌ترین کارگران بخش‌های نیشکر هفت‌تپه به شمار می‌آمدند و همیشه در صفوف اولیه شکل‌گیری اعتراضات این شرکت قرار داشتند. اطلاعیه منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران به این نکته اشاره دارد که مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه با این شگرد و دور کردن آنان از محیط کار، به خیال خود می‌خواسته تا مانع بروز اعتصاب و تجمع اعتراضی در شرکت نیشکر هفت‌تپه شود.

در پایان این اطلاعیه نوشته شده است که در این مدتی که این کارگران در محیط کار حضور نداشتند از نیروهای پیمانکار اقبالی جهت انجام امور مربوطه استفاده شده است. یادآوری می‌شود که به رغم اتمام فصل نی‌بری، این کارگران همچنان چندین ماه است که دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند.

در سال جاری نیز کارگران نیشکر هفت‌تپه چندین بار نسبت به وضعیت معیشتی‌ خود و عدم پرداخت حقوقشان، به تجمع اعتراضی اقدام کرده‌اند. در مقابل مسئولان ذی‌ربط بجای پاسخ دادن به خواسته‌های کارگران، اقدام به دستگیری کارگران و نمایندگان آنها کردند. هدف آنها از این کار، وادار کردن کارگران به عقب‌نشینی از مطالبات‌شان بوده است. اما به نظر می‌رسد که کارگران همچنان برخواستهٰ‌هایشان اصرار دارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment