ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران لاستیک خوزستان در گتوند در اعتراض به بیکاری ۲۰۰ کارگر

تجمع اعتراضی کارگران لاستیک خوزستان در گتوند در اعتراض به بیکاری ۲۰۰ کارگر

تجمع اعتراضی کارگران
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران لاستیک خوزستان در گتوند در اعتراض به بیکار شدن ۲۰۰ کارگر

روز یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۷۹ شماری از کارگران شرکت لاستیک خوزستان اقدام به تجمع اعتراضی کردند. تجمع اعتراضی کارگران لاستیک خوزستان در اعتراض به بیکار شدن ۲۰۰ تن از کارگران این شرکت است.

به دنبال تعطیلی شمار زیادی از واحدهای تولیدی در سراسر کشور که با مشکلات مالی و یا تامین مواد اولیه برای تولیدات خود مواجه هستند، اینبار کارگران زحمتکش شرکت لاستیک خوزستان هستند که قربانی سیاست‌های اقتصادی غلط دولت شده و کار خود را از دست دادند.

در این تجمع اعتراضی کارگران شرکت لاستیک خوزستان خواهان آن شدند که به کار خود باز گردند.

براساس گزارشات رسیده، جمعی از کارگران شرکت لاستیک خوزستان در گتوند روز یکشنبه به تمدید نشدن قرارداد خود و کنار گذاشته شدن آنها از کار، تجمع اعتراضی برگزار کرده و خواستار بازگشت به کار خود شدند.

شرکت لاستیک خوزستان در سال ۱۳۹۶ به عنوان صادرکننده برتر کشور در صادرات تیوپ خودرو شناخته شد؛ اما در حال حاضر با کاهش تولید این شرکت ۲۰۰ کارگر قراردادی و پیمانی این شرکت با اتمام قرارداد یکماهه بیکار شده‌اند.

بازرس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سجاد اسماعیلی دلیل کاهش تولید این کارخانه را ماندن مواد اولیه پشت سد گمرک بیان کرد و گفت: مواد اولیه‌ی کارخانه تامین نشده است و کارفرما نمی‌تواند آن را ترخیص کند، به همین علت با توقف تولید مواجه شده است.

او در خاتمه اضافه کرد: هیچ کارگری از این شرکت اخراج نشده بلکه پایان قرارداد آنها اعلام شده است که علت اصلی آن نیمه تعطیل بودن شرکت لاستیک خوستان یا تولید با ظرفیت پایین این شرکت و وارداتی بودن مواد اولیه ساخت تیوپ است.

شرکت لاستیک خوزستان درگتوند، بزرگترین تولیدکننده انواع تیوپ در کشور بوده که از سال ۱۳۷۰ فعال است. این شرکت در بخش مرکزی شهرستان گتوند واقع شده و با اشتغال بیش از ۲۷۰ نفر به‌ صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم در ایجاد اشتغال در منطقه نقش داشته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment