ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۱۱ماه حقوق معوقه! و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه فولاد ارومیه مقابل استانداری

۱۱ماه حقوق معوقه! و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه فولاد ارومیه مقابل استانداری

تجمع فولاد ارومیه
ایران – کارگری

۱۱ماه حقوق معوقه! و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه فولاد ارومیه مقابل استانداری

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالبات با تجمع مقابل استانداری آذربایجان غربی

بر اساس گزارشات رسیده، روز شنبه ۱۸ فروردین ماه، کارگران کارخانه فولاد ارومیه در ادامه اعتراضات‌شان نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالبات برای چندمین بار مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز یکشنبه 19 فروردین یک منبع خبری محلی در گزارش خود گفت، کارگران گروه صنعتی فولاد ارومیه ۱۱  ماه حقوق طلبکارند و از ۱۱ شهریور ماه ۹۶ در پی مطالبات خود هستند، پس از ناامید شدن از کارفرمای خود به سراغ اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی رفته و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند که این پیگیری ها ادامه پیدا کرده و پس از گذشتن از معبر خانه کارگر و چندین مرحله دیگر، در نهایت به ساختمان استانداری آذربایجان غربی رسید که با این روش در صدد رساندن صدای خود به گوش مسئولان بر آمدند.

پس از ۸ مرتبه تجمع و اعتراض های پی در پی کارگران کارخانه فولاد ارومیه، این واحد صنعتی، نهایتا در آخرین روزهای سال گذشته مدیر عامل این واحد در بین کارگران آماده شده و وعده پرداخت تسهیلات فوری به آنان داد که این پرداخت تنها به ۱۰ درصد مطالبات کارگران خلاصه شد.

اکنون پس از گذشت مدت ها، این بار در اولین روزهای سال ۹۷ بار دیگر کارگران فولاد ارومیه به سراغ ساختمان استانداری رفتند و دست به تجمع اعتراضی زده اند تا خواستار رسیدگی به مطالبات باقی مانده باشند.

نهایتا پس از گذشت مدت ها با این اقدام کارگران کارخانه فولاد ارومیه در روز ۱۸ فروردین ماه بالاخره استاندار آذربایجان غربی مجبور شد تا در بین کارگران این واحد صنعتی حاضر شده و با بیان اینکه پیگیر مشکلات کارگران هستند، از آن ها بخواهد تا مطالبات خود را از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند!؟

بیشتر بخوانید: یکسال عدم پرداخت حقوق وحق بیمه و استمرار اعتراضات کارگران کارخانه فولاد ارومیه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment