ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری در خرم آباد و آبادان

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری در خرم آباد و آبادان

kargaran photo

ایران – تجمع اعتراضی

 

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری در خرم آباد و  آبادان

خرم آباد:

به گزارش منتشره، روز شنبه ۳ تیر ماه، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری خرم آباد در اعتراض به عدم پرداخت ۸ ماه حقوق معوقه شان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران بیشتر از ۸ ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند این درحالی است که برای حل مشکلاتشان پیگیری های زیادی کرده اند اما این اعتراضات هربار بی نتیجه مانده است.

این گزارش می افزاید، عدم تحقق وعده ها در رابطه با پرداخت حقوق و مطالبات معوقه کارگران فضای سبز شهرداری باعث شد که این کارگران برای چندمین بار متوالی مقابل ساختمان شهرداری مرکزی خرم آباد تجمع کنند.

یک کارگر فضای سبز منطقه سه خرم‌آباد در رابطه با مشکلات مالی خود، گفت: به خاطر پرداخت نشدن به‌ موقع حقوق، خانواده‌ام به‌شدت در مضیقه هستند به‌ طوری‌که بعضی شب‌ها حتی پول نان خالی برای فرزندانم ندارم پس اگر وجدانی هست استاندار و شهردار فکری برای وضعیت ما بکنند.

یکی دیگر از کارگران فضای سبز منطقه سه خرم‌آباد می گوید: ۱۰ ماه است که حقوق نگرفته‌ام هر موقع هم برای پیگیری حقوق خود زنگ می‌زنیم اصلاً کسی پاسخ‌گو نیست.

وی با بیان اینکه ۱۰ سال است در فضای سبز خرم‌آباد مشغول به کار هستیم، افزود: پیش‌ از این حقوق ما ۷۰۰ هزار تومان بود ولی بعد گفتند حقوقمان ۸۰۰ هزار تومان شده‌ اما  وقتی چندین ماه  گذشته حتی یک ریال حقوق نگرفته‌ایم واقعاً نمی‌دانیم ۷۰۰ هزار تومان است یا ۸۰۰!

یکی دیگر از کارگران فضای سبز خرم‌آباد در رابطه با حقوق معوقه خود، گفت: متأسفانه پیمانکار قبلی هنوز طلب کارگران را تسویه نکرده است و بنده اکنون پس از گذشت هفت ماه هنوز حقوق نگرفته‌ام.

وی گفت: سه بار برای دریافت حقوق خود در مقابل استانداری و شهرداری مرکزی تجمع کردیم و هر بار شهردار قول پرداخت می‌دادند اما چه قولی، همیشه می‌گوید هفته آینده پرداخت می‌شود اما هیچ خبری نمی‌شود.

آبادان:

kargaran photo

به گزارش خبرگزاری “ایلنا” کارگران پیمانی فضای سبز منطقه سه شهرداری آبادان، صبح روز یکشبنه 4 تیر ماه، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

به گفته کارگرانی که تجمع کردند، کارفرما تا این لحظه که بیش از سه ماه از سال ۹۶ گذشته است؛ هنوز حق اضافه‌کاری‌های مربوط به خرداد و مرداد سال ۹۴، تیر و مرداد سال ۹۵  و اردیبهشت و خرداد سالجاری را به آنها پرداخت نکرده است.

برپایه این گزارش، بیش از ۵۰ نفر از کارگران پیمانی خدماتی منطقه سه شهرداری آبادان که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری فعالیت دارند، بار دیگر تجمع‌های اعتراضی خود را مقابل ساختمان شهرداری از سر گرفتند. گروهی دیگر از این کارگران روز شنبه 3 تیر ماه مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کرده بودند. دلیل اعتراض این کارگران به تاخیر افتادن دستمزد و دیرکرد در پرداخت برخی مزایای مزدی است

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment