ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمان نسبت به عدم پرداخت ۴ماه حقوق و مطالبات معوقه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمان نسبت به عدم پرداخت ۴ماه حقوق و مطالبات معوقه

اعتراض کارگران شهرداری کرمان
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کرمان نسبت به عدم پرداخت ۴ماه حقوق وحق بیمه ومطالبات دیگر مقابل شورای شهر

پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه، شماری از کارگران شرکتی شهرداری کرمان دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق وحق بیمه ومطالبات دیگر، دست به تجمع اعتراضی مقابل شورای شهر زدند.
بنابر گزارشات رسیده، کارگران شرکت سالم شهر با لباس فرم و دست نوشته، بنرها ازجمله:«هروعده که دادند به ما باد هوا بود- هرنکته که گفتند فریب بود و ریا بود» مقابل شورای شهر کرمان تجمع کردند.

کارگر شرکتی خدمات شهری شهرداری کرمان و نماینده تجمع کنندگان گفت: مسئولان به صدای بیش از 80 نفر کارگر نیروی شرکتی طرف قرارداد با شهرداری کرمان توجه کنند.
این کارگر که نخواست نامش فاش شود افزود: این کارگران برای پرداخت نشدن حقوق و مزایای چهارماهه سالجاری، عیدی، سنوات و مزایای سال 95 و پرداخت نشدن حق بیمه درمانی به آرامی مقابل شورای اسلامی شهر کرمان تجمع کردند.

او اضافه کرد: تجمع کنندگان که در قسمت هایی ازجمله تنظیف، خدمات شهری و انجام امور عمرانی در شهر کرمان فعالیت می کنند باید در اولویت پرداخت حقوق باشند اما متاسفانه برعکس است.
این کارگر در ادامه افزود: نیروهای نظامی و انتظامی آمدند اما این تجمع خللی در نظم ایجاد نمی کند و کاملا صنفی و برای پرداخت حقوق به حق کارگران است و مسئولان نباید به این تجمع ها حساسیت نشان دهند.

او گفت: بدلیل معوقه بودن حقوق از آبانماه نیز بیمه ها پرداخته نشده و دفترچه‌های درمانی نیز تمدید نمی‌شوند.
وی ادامه داد: کسی که در شهرداری کرمان فعالیت تنظیف و با زباله های عفونی ارتباط دارد، به دلگرمی حقوق ماهیانه فعالیت می کند و اگر پرداخت نشود از هزینه‌های اولیه زندگی خود بازمی ماند.

یک کارگر دیگر شرکتی تصریح کرد: بدلیل نداشتن توان مالی و پرداخت نشدن حقوق و مزایا از ابتدایی ترین هزینه های زندگی محروم بوده و نمی‌توانم هزینه‌های درمانی فرزندم پرداخت کنم.
این کارگر که نخواست نامش فاش شود گفت: ابتدا در قسمت تنظیف شهرداری کرمان فعالیت می کردم و به تازگی به بخش خدمات شهری منتقل شدم اما حقوق ماهیانه بنده از آبانماه، عیدی و پاداش سال گذشته و حق بیمه پرداخت این کارگران تاکنون پرداخت نشده است.

یک کارگر معترض دیگر نیز گفت: توان پرداخت اجاره منزل مسکونی را ندارم و فرزندم از تحصیل بازمانده است زیرا حقوق و مزایای کارگران شرکت طرف قرارداد با شهرداری کرمان پرداخت نشده است.

محمدرضا میراحمدی گفت: از صبح روز پنجشنبه ۲۴ اسفند این تجمع آغاز شده و تاکنون مسئولی به ماپاسخ نداده است.
او اضافه کرد: شرکتی هستیم و پس از ۱۰ سال همکاری با شهرداری کرمان بصورت شرکتی فعالیت می کنم و تنها وعده قراردادی شدن را شنیده‌ایم.

یک نفر دیگر از کارگران شرکتی طرف قرارداد با شهرداری کرمان گفت: این کارگران و تجمع‌کنندگان عضوی از این کشور بوده و خواهان عدالت هستند.
امید قربانی اضافه کرد: مسئولان با خصوصی سازی به فکر کارگران نیز باشند و با این امر حقوق کارگران نصف شده است.
او ادامه داد: یکی از مسئولان عالی رتبه شهرداری کرمان نیز کارگران را مهمان قلمداد کرده است و به محض اعتراض مسئولان شهرداری می گویند از کار کناره گیری کنید.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment