ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دزفول در اعتراض به معوقات مزدی، عیدی و پاداش چندین‌ماهه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دزفول در اعتراض به معوقات مزدی، عیدی و پاداش چندین‌ماهه

تجمع اعتراضی کارگران
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دزفول در اعتراض به معوقات مزدی، عیدی و پاداش چندین‌ماهه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری دزفول در روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷، مقابل فرمانداری این شهر برگزار شد. این کارگران معترض با بیش از ۱۰ سال سابقه کار، علاوه بر اینکه حقوق چندین ماهه‌شان به آنها پرداخت نشده است، عیدی و پاداش سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ و سنوات سال ۱۳۹۴ خود را نیز دریافت نکرده‌اند. تعداد کارگران شرکت‌کننده در این تجمع اعتراضی ۱۰۰ نفر اعلام شده است.

در این تجمع اعتراضی کارگران  فضای سبز شهرداری که از مناطق مختلف شهر دزفول، گرد هم آمده بودند، نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات معیشتی‌ کارگران، اعتراض شد.

یکی از این کارگران شهرداری به عدم رعایت قانون کار توسط شهرداری دزفول معترض بود. به نقل از او گفته شده است که نیروهای خدماتی شهرداری در این گرمای ۵۰درجه‌ اهواز در خیابان‌ها مشغول به کار هستند. آنها روزهای تعطیل هم به سرکار می‌روند؛ اما قانون کار به صورت کامل اجرا نمی‌شود. طبق قانون کار پرداختی روزهای تعطیل دوبرابر است اما آنها تنها ۱میلیون و سیصد هزار تومان دریافت می‌کنند.

او در توضیح مبلغ پایین حقوق کارگران شهرداری می‌افزاید: «حقوق ۱میلیون و سیصد، حقوقی نیست که بشود با آن زندگی کرد. این از جیب کارگر زدن است. روزهای تعطیل ما باید حقوق دو برابر دریافت کنیم.»

این کارگر ضمن یادآوری تجمعات اواخر فروردین ماه سال جاری کارگران شهرداری دزفول گفته است: «کارگران شهرداری دزفول با بیش از ۱۰ سال سابقه کار که تعداد آنان نزدیک به ۱۰۰ نفر است؛ چندین ماه حقوق، عیدی و پاداش سال‌های ۱۳۹۵و ۱۳۹۶ خود را دریافت نکرده‌اند. آنها همچنین سنوات سال۹۴ را طلبکار هستند و کارفرما بیش از ۷ماه بیمه تامین اجتماعی ما را واریز نکرده است.»

شهرداری با درآمدی معادل یک ششم بدهی‌ها

شهردار دزفول گفته است: «بدهی‌های شهرداری دزفول ۶ برابر درآمد سالانه است و برای این موضوع باید چاره‌اندیشی کرد. اکنون وضعیت مالی شهرداری دزفول به قدری نامناسب است که در پرداخت حقوق کارکنان خود نیز دچار مشکل است.»

او با طرح این موضوع که بدهی پنهان بسیار متعددی نیز وجود دارد که حین کار مشخص می‌شود، افزوده است که درآمد سالانه شهرداری ۶۰ میلیارد تومان است که یک ششم میزان بدهی‌ها است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment