ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد و در خواست معوقات مزدی چندین ماهه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد و در خواست معوقات مزدی چندین ماهه

تجمع اعتراضی
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد و در خواست معوقات مزدی چندین ماهه

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری بروجرد صبح امروز دوشنبه ۲۸ خردادماه، در مقابل ساختمان شهرداری صورت گرفت. حدود ۱۰۰ تن از کارگران بخش‌های مختلف شهرداری بروجرد برای دومین روز پیاپی در هفته جاری با تجمع مقابل ساختمان شهرداری مرکزی و پهن کردن سفره خالی خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

تجمع کنندگان خواستار تسریع در پرداخت حقوق معوقه خود ازمهرماه سال ۱۳۹۶ به مدت ۹ ماه هستند.
کارگران معترض براین باورند که با توجه به مشکلات مختلف زندگی، بیماری، اجاره نشین بودن، داشتن فرزند دانش آموز و دانشجو، ۹ ماه عدم دریافت حقوق زندگی آنها را با مشکلات و چالش‌های جدی مواجه نموده است.

برپایه این گزارش با توجه به تجمع کارگران بروجرد درمقابل شهرداری، هیچ یک ازاعضای شورای شهر بروجرد و شهردار در بین تجمع کنندگان حاضر نشده‌اند تا به آنها پاسخ بدهند.

این در حالی است که در ایران خانواده شهرداری مورد حمایت نبوده و هیچ تلاشی برای دفاع از این قشر انجام صورت نمی‌گیرد.
برخی گفته‌های مقامات محلی بر این تاکید دارد که درآمد شهرداری برعوارض محلی متکی است.

یکی از همین مقامات گفته است که با گذشت چند ماه از فعالیت شهردار بروجرد هنوزهیچ طرح و برنامه‌ای ارائه نداده و انتظار می‌رود که اگر شهردار طرح و برنامه ندارد، حداقل انظباط مالی داشته و جلوی خیلی ازهزینه ها گرفته شود.

کارگران شهرداری بروجرد صبح روز یکشنبه، ۲۷ خردادماه نیز در اعتراض به معوقات مزدی خود به تجمع اعتراضی روی آوردند.
در آن تجمع که از ساعت ۸ صبح یکشنبه مقابل ساختمان شهرداری بروجرد برگزار شده بود، صدها نفر از کارگران خدماتی و فضای سبز شرکت داشتند.
این کارگران که دستمزد آن‌ها از مهر ماه سال گذشته پرداخت نشده است. آنها می‌گویند: «در شرایط کنونی به هیچ وجه توانایی تامین هزینه‌های زندگی را نداریم.»

کارگران معترض شهرداری بروجرد اظهار داشتند: « شهرداری تا این لحظه، هیچ برنامه‌ای برای پرداخت حداقل بخشی از پرداخت مطالباتمان را نداشته و از مدتها قبل برای جبران بخشی از طلب مالی خود به کارگران، بن کارت‌های خرید به آنها داده؛ اما این موضوع مورد رضایت کارگران نیست.»
این کارگران می‌گویند: «بی‌توجهی مسئولان شهری به پرداخت مطالبات آن‌ها باعث شده آنها پیش از این در چند نوبت مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر بروجرد اعتراض صنفی برپا کنند.»

آنها می‌گویند: با وجود آنکه مسئولان از وضعیت بد مالی ما باخبر هستند اما متاسفانه نه مدیران شهری و نه سایر مسئولان به موضوع ورود نمی‌کنند و تنها خود را کنار کشیده‌اند.
بنا بر گفته کارگران، در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰  کارگر و کارمند شاغل هستند که حقوقشان را با تاخیر دریافت می‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment