ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به عدم پرداخت ۲۸ماه حقوق

تجمع اعتراضی کارگران شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به عدم پرداخت ۲۸ماه حقوق

شرکت پالایش نفت آبادان
ایران –  کارگری

تجمع اعتراضی  کارگران شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به عدم پرداخت ۲۸ماه حقوق مقابل سازمان منطقه آزاد اروند

اعتراض کارگران شرکت پالایش نفت آبادان

ممانعت از ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی

جمعی ازکارگران شرکت پالایش نفت آبادان (شرکت هنرآوران آبادان)، روزیکشنبه ۱۴آبان، دراعتراض به عدم پرداخت ۲۸ ماه حقوق، مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند.

بر اساس گزارش یک منبع خبری، حدود ۵۰ نفر از کارگران شرکت هنرآوران آبادان که در شرکت پالایش نفت آبادان مشغول به کار هستند در اعتراض به پرداخت نشدن ۲۸  ماه حقوق و مزایای خود مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگری گفت :90 نفر کارگر، با سابقه بیش از ۱۰ سال کار در شرکت هنرآوران مشغول به فعالیت هستند که پیمانکار مربوطه در 28 ماه اخیر حقوق و مزایا و حتی حق غذا را به آنها پرداخت نکرده است.

او در ادامه افزود : بارها برای برطرف کردن این مشکل به اداره کار مراجعه کرده ایم و در حکمی پیمانکار را ملزم به پرداخت حق و حقوق کرده که تاکنون هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده ایم.

این کارگر در ادامه گفت: برای حل این مشکل نماینده تام الاختیاری را به اداره کار سازمان منطقه آزاد اروند معرفی کرده ایم ولی در کمال تعجب از ورود وی به این سازمان برای پیگیری مطالبات کارگران جلوگیری شده است.

بر اساس اخبار یک منبع خبری دیگر، روز یکشنبه 14 آبان، جمعی از کارگران شاغل در منطقه آزاد اروند در اعتراض به منع ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی ، مقابل این دفترتجمع کردند.

بر اساس همین گزارش، این اجتماع اعتراضی مقابل محل استقرار دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند وبا شرکت جمعی از کارگرانی مشغول بکاردر کارگاه‌های مستقر در محدوده منطقه آزاد اروند، برپاشد.

در ادامه این گزارش آمده که از صبح روز شنبه، ۱۳ آبان تاکنون از ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند جلوگیری شده است.

دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند در محدوده ساختمان اداری مجموعه منطقه آزاد اروند قرار دارد و از قرار معلوم اکنون دو روز است که به این شخص برای ورود به محدوده ساختمان منطقه آزاد اروند و رفتن به دفتر اشتغال اجازه داده نشده است.

این در حالی است که برابر ماده 30 قانون اشتغال نیروی انسانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چنانچه اختلاف کارگر و کارفرما از طریق سازش حل نشود، پرونده این اختلاف با حضور طرفین اختلاف یا نمایندگان تمام الاختیار آنها و نماینده سازمان منطقه آزاد، در هیات رسیدگی به اختلاف دفتر اشتغال بررسی خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment