ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دزد غارت می‌کند دولت حمایت می‌کند؛ شعار کارگران شرکت خلیج‌فارس، تهران ۱۶اسفند کلیپ

دزد غارت می‌کند دولت حمایت می‌کند؛ شعار کارگران شرکت خلیج‌فارس، تهران ۱۶اسفند کلیپ

ایران – اجتماعی

تجمع اعتراضی کارگران شرکت خلیج فارس در میدان نماز اسلامشهر، تهران ۱۶ اسفندماه

صحنه تجمع اعتراضی کارگران شرکت خلیج فارس که در میدان نماز اسلامشهر در مقابل ساختمان مرکزی این واحد اقدام به تجمع و بستن مسیر کرده اند ، تظاهر کنندگان محروم شعار می دهند:

،دزد غارت میکند
دولت حمایت میکند

اعتصاب بیش از ۵۰۰ کارگر حمل و نقل خلیج فارش در اعتراض به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی و بدحسابی کارفرما
بیش از ۵۰۰ کارگر شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در شهرستان اسلامشهر صبح امروز در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود مقابل ساختمان مرکزی این واحد تجمع کردند.
کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس گفتند: صبح امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران ما در محوطه این واحد حمل ونقل جاده‌ای مقابل ساختمان مرکزی تجمع صنفی برپا کرده‌اند.
این کارگران افزودند: دست‌کم دوماه است مزد پرداخت نشده به همراه عیدی و پادش پایان سال طلبکاریم و تا این لحظه باوجود برپایی چند نوبت اجتماع صنفی و مراجعه به مسئولان مربوطه، تغییری در شرایط ما ایجاد نشده است.
طبق اظهارات کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، کارفرما در تجمعات پیشین وعده داده بود بخشی از طلب مزدی آنها را پرداخت خواهد کرد اما ظاهرا این وعده عملی نشد به همین دلیل آنها دوباره اعتراض صنفی خود را از سرگرفته‌اند.
کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس با یادآوری اینکه دستمزد مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند آنها به تاخیر افتاده است، افزودند: در عین حال همکاران شهرستانی ما که تعدادشان به حدود ۸۰۰ نفر می رسد، مطالبات مزدی ۵ تا ۸ ماهه دارند.
طبق اظهارات کارگرانی که در اجتماع صنفی امروز شرکت کردند، گفته می‌شود یکی دیگر از نگرانی کارگران این است که در صورت ادامه مشکلات مالی این شرکت و باتوجه به اینکه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، کارفرما علاوه بر مشکل پرداخت دستمزد، در پرداخت عیدی کارگران نیز دچار مشکل خواهد بود

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment