تجمع اعتراضی کارگران شرکت برفاب شهر کرد نسبت به ماهها حقوق‌های معوقه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران شرکت برفاب شهر کرد نسبت به ماهها حقوق‌های معوقه

تجمع اعتراضی کارگران شرکت برفاب شهر کرد نسبت به ماهها حقوق‌های معوقه

تجمع کارگران برفاب
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران شرکت برفاب شهر کرد نسبت به ماهها حقوق‌های معوقه

روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، کارگران شرکت برفات در شهر کرد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق چند ماهه خود، دست به برگزاری تجمع اعتراضی زدند.

شرکت برفاب که در سال ۱۳۶۹ تأسیس شده است، تولید کننده لوازم خانگی از قبیل بخاری، آبگرمکن، کولرهای آبی، یخچال و… می‌باشد که در چهارمحال و بختیاری واقع شده و عمدتا محصولات خود را به کشور عراق صادر می‌کند.

شرکت برفاب نه تنها از پرداخت حقوق کارگران خودداری می‌کند، بلکه هر چند ماه یکبار اقدام به اخراج کارگران، چه کارگران باسابقه و چه نیروهای تازه استخدام شده، می‌کند.
روز چهارشنبه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۶، شرکت برفاب طی اطلاعیه‌ای از تعطیلی کارخانه تا اطلاع ثانوی بدلیل عدم دریافت به موقع مطالبات شرکت از بانکداران و ارگان‌های دولتی خبر داد و پرداخت حقوق و مزایای کارگران و پرسنل این شرکت را به دریافت مطالبات شرکت مشروط کرد.
این در حالی است که کارگران این شرکت بعضا نزدیک به ۵ ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده اند. کارگرانی که برای مطالبات خود به کارخانه مراجعه کرده بودند با درب های بسته آن مواجه شدند.

یادآوری می‌شود که این کارخانه در تیر ماه سال جاری هم با مشکلاتی مواجه بود و شایع شده بود که این شرکت به دنبال اخراج کارگران می‌باشد ولی با برگزاری تجمع اعتراضی کارگران، مدیر عامل کارخانه تولید لوازم خانگی برفاب گفته بود: هیچ کارگری از این کارخانه اخراج نشده و هم اینک زمان تعطیلات ۲ هفته ای تابستانه تعمیرات این کارخانه است.

حسین ایزدی، مدیر عامل کارخانه در ادامه گفته بود: بخش عمده صادرات کالا از این واحد تولیدی به کشور عراق انجام می شود، امسال مورد سفارش صادرات کالا برای این واحد انجام نشده که این موضوع، تولید در واحد را دچار مشکل کرده است.
گفته می‌شود کارخانه تولید لوازم خانگی برفاب با بیش از یکهزار و 400 نیروی کارگری در سه شیفت مشغول فعالیت و تولید 40 نوع محصول (لوازم خانگی) است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment