ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران رسا‌نور و  فراخوان به تجمع کارگران در مقابل مجلس در روز ۲۵تیرماه

تجمع اعتراضی کارگران رسا‌نور و  فراخوان به تجمع کارگران در مقابل مجلس در روز ۲۵تیرماه

تجمع اعتراضی کارگران
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی کارگران رسا‌نور و  فراخوان به تجمع کارگران در مقابل مجلس در روز دوشنبه۲۵تیر

اعتراض کارگران رسانور نسبت به وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود

تجمع اعتراضی کارگران اخراج شده کارخانه رسانور، صبح روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت شغلی‌ خود در محوطه این واحد تولیدی برگزار شد. بنا به گزارش دریافتی، جمعی از کارگران تعدیل شده کارخانه رسانور در اعتراض به وضعیت شغلی‌ خود، اقدام به تجمع کردند.

کارگران شرکت‌کننده در این تجمع اعتراضی ، علت اعتراض خود را اخراج نزدیک به ۵۰ تن از کارگران این کارخانه که در اوایل فروردین ماه سال جاری(۹۷) انجام شده، اعلام کردند. این کارگران معترض خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

آنها چندین بار پیگیر وضعیت شغلی و دریافت مطالبات مزدی خود از کارفرما بوده‌اند؛ اما بنا به گفته این کارگران تا الان، کارفرما پاسخی به خواسته‌هایشان نداده است. انگیزه کارفرما در اخراج این تعداد کارگر، کم کردن هزینه‌های کارخانه بوده است.

در این تجمع اعتراضی یکی از کارگران گفت: «بعد از گذشت  سه ماه هنوز وضعیت شغلی کارگران تعدیل شده مشخص نیست.» گفته شده که هریک از کارگران علاوه بر حدود ۱۱ تا ۱۲ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، حق بیمه تامین اجتماعی آنها نیز پرداخت نشده است.

آنچه که این عمل صاحب کارخانه، کارگران را بیشتر بر اعتراض‌شان مصر ساخته است، سوابق ۲۰ سال خدمت برخی از این کارگران است که در آستانه بازنشستگی با مشاغلی سخت و زیان‌آور، شغل خود را از دست دادند. یادآوری می‌شود که شرکت رسا نور که تحت مسئولیت یک کارفرمای واحد با شرکت کنتورسازی است، تولید انواع لامپ‌های کم مصرف در شهرک صنعتی البرز قزوین را عهده‌دار است.

فراخوان کارگران به تجمع در مقابل مجلس در اعتراض به تعرض وزارت بهداشت به منابع سازمان تامین اجتماعی

۲۵ تیرماه مصادف با روز تامین اجتماعی است. کارگران، فراخوان به تجمع در مقابل مجلس و وزارت بهداشت در اعتراض به تعرض به منابع سازمان تامین اجتماعی داده‌اند. آنها قرار است که این تجمع اعتراضی خود را در برابر وزارت بهداشت و مجلس برگزار ‌کنند.

علت این فراخوان، دست‌اندازی به منابع و ذخایر تامین اجتماعی ذکر شده است. عملی که این صندوق را با خطر ورشکستگی مواجه کرده است.

یک فعال کارگری در این رابطه اظهار داشت: « سازمان تامین اجتماعی تاکنون هزینه بی‌کفایتی مدیران را به ناحق پرداخت کرده است و منابع این سازمان صرف اموری شده که هیچ سنخیتی با ماموریت‌ها و وظایف تامین اجتماعی ندارد.» کارگران معتقدند که وزارت بهداشت به دنبال تامین کسری‌های خود از منابع سازمان تامین اجتماعی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment