ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی همزمان کارگران اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان

تجمع اعتراضی همزمان کارگران اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان

کارگران اتوبوسرانی آبادان

 ایران – اعتراضات کارگری

اعتراض همزمان کارگران اتوبوسرانی وعمران شهرداری آبادان

روز چهارشنبه ۲۶ مهر، شماری از کارگران  واحد اتوبوسرانی  وعمران شهرداری آبادان ، همزمان در اعتراض به بلاتکلیفی در دریافت مطالبات مزدی‌شان، اقدام به تجمع اعتراضی نمودند.

به گزارش خبرگزاریها، در ادامه بی توجه‌ای مسئولان شهری نسبت به پرداخت مطالبات کارگران شرکت اتوبوسرانی و سازمان عمران  شهرداری آبادان، شماری از  این کارگران ، صبح روز چهارشنبه ۲۶ مهر در نقاط جداگانه از این شهر تجمع کردند.

شایان ذکر است، کارگران شرکت اتوبوسرانی شهر آبادان تا نزدیک به ۱۴۰ نفر برآورد می‌شوند، در تجمع اعتراضی این کارگران، شماری از آنها در ادامه پیگیری‌های مربوط به مطالبات مالی معوقه  خود، در مجاور درب ورودی این شرکت تجمع کردند.

کارگار  که از طریق پیمانکار در شرکت اتوبوسرانی آبادان به حرفه‌هایی همچون رانندگی، تعمیرات موتوری و ستادی مشغول کارند، بابت مطالبات ماه‌های تیر ،مرداد  وشهریورسال جاری طلبکارند و هنوز عیدی سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند.

کارگران معترض که از  ناکافی بودن دستمزدهای  خود گله‌مند هستند، می‌گویند: دستمزدی که پیمانکار اتوبوسرانی پرداخت می کند درحد حداقلی است  و پاسخگوی معاش خانواده‌هایشان نیست.

کارگران همچنین می گویند معوقات مزدی آنها چهار ماه بوده که معادل دستمزد خرداد ماه،  روز گدشته به حسابسان واریز شده است.

کارگران اتوبوسرانی آبادان

در رابطه با اعتراض کارگران اتوبوسرانی، «حمیدرضا سیادت» مدیر روابط عمومی سازمان اتوبوسرانی آبادان روز  ۱۹ مهر ماه با تایید معوقات مزدی راننده‌های پیمانی سازمان گفته بود: مجموعه شهرداری و سازمان اتوبوسرانی آبادان دچار کمبود منابع مالی است، در عین حال کارکنان رسمی سازمان اتوبوسرانی آبادان نیز دست‌کم چهار ماه است دستمردشان به صورت حداقلی (پایه حقوق) بدون احتساب مزایا محاسبه و به حسابشان واریز می‌شود.

به گفته وی ،سازمان اتوبوسرانی یک واحد خدماتی و فاقد درآمد مستقیم است و منابع مالی آن از سوی شهرداری و وزرات کشور تامین می‌شود.

از طرف دیگر کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان نیز در ادامه پیگیری‌های صنفی خود تجمعی اعتراضی دیگری را در منطقه محل کار خود برپا کردند.

در مورد مطالبات صنفی کارگران رسمی سازمان  عمران شهرداری آبادان نیر گفته می‌شود که وضعیت نامعلوم معوقات مزدی  وبیمه ای باعث شده است تا شماری از این کارگران تجمع صنفی برپا کنند.

این کارگران  که شمار آنها به حدود ۹۰ نفر می رسد، می‌گویند که سازمان عمران شهرداری آبادان  مطالبات بیمه آنها را در پنج ماه گذشته  به تامین ا جتماعی پرداخت نکرده در عین حال یک ماه از دستمزد شهریور ماه را طلبکارند.

درحال حاضر موضوع معوقات مالی و حقوق‌های پرداخت نشده کارگران و کارمندان کم‌درآمد بصورت مشکل همگانی در همه کارخانجات و کارگاهها و شهرداریها و . . . درآمده است.

دولت بجای پرداختن به مشکل معیشتی فاجعه بار این اقشار، علاوه بر صرف تمام منابع ثروت کشور در کشورهای منطقه مثل لبنان، سوریه، یمن، عراق و . . . اخیرأ هزینه زیادی هم برای حمله و هجوم به کردستان عراق را از جیب و سفره مردم ایران بر این اقشار زحمتکش تحمیل کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment