ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه صدر فولاد خرم آباد مقابل استانداری لرستان

تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه صدر فولاد خرم آباد مقابل استانداری لرستان

تجمع اعتراضی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده کارخانه صدر فولاد خرم آباد مقابل استانداری لرستان

پنجشنبه ۳ اسفند ماه، کارگران بیکار شده کارخانه صدر فولاد خرم آباد در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان وتعطیلی کارخانه و همچنین برای بازگشت بکار، مقابل استانداری لرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بنابر گزارشات رسیده، پرداخت حقوق، سنوات و بازگشایی مجدد کارخانه خواسته اصلی کارگران معترض مقابل استانداری لرستان است.
گفتنی است که کارخانه صدر فولاد خرم آباد ۳۵ هکتار وسعت دارد و سالانه ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید می‌کرد وبنا بود این ظرفیت به ۱ میلیون  و۵۰۰ تن در سال افزایش یابد.
رئیس هیئت مدیره شرکت صدر فولاد خرم آباد می‌گوید: تأمین سرمایه در گردش، مهم‌ترین مشکل این کارخانه است.

استاندار لرستان سید موسی خادمی، آذر ماه امسال به مسئولان شرکت صدر فولاد خرم آباد دو ماه فرصت داد تا مشکلات پیش روی این کارخانه را حل کنند. اما علیرغم اینکه فرصت ۲ ماهه استاندار به مسئولان شرکت صدرفولاد خرم آباد پایان یافته هنوز خبری از حل مشکلات این کارخانه نیست.
استاندار لرستان در اولتیماتوم آذر ماه خود گفته بود، اگر مالک کارخانه در فرصت تعیین شده مشکلات را مرتفع نکند از راه دیگری اقدام خواهیم کرد.

یادآوری می‌شود که ۱۲ آذر ماه امسال به دنبال تعطیلی کارخانه صدر فولاد خرم آباد ۱۸۷ کارگر صدر فولاد خرم آباد با ماه ها حقوق معوقه، بیکارشدند.
علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در همین رابطه گفت: کارخانه صدر فولاد خرم آباد ۱۸۴ کارگر دارد و این افراد چندین ماه از حقوق خود را از این کارخانه طلب دارند؛ همچنین این کارخانه به شرکت‌های خدمات‌رسان آب و برق بدهکار است که باید مشکلات این بدهی‌ها و همچنین مشکلات مربوط به حق  بیمه های کارگران آن برطرف شود.

بنابه همین گزارش، علاوه بر این، حدود ۳ نفر از کارکنان اداری صدر فولاد هم که در دفتر تهران کار می کردند هم کار خود را از دست داده‌اند.
یکی از کارگران معترض گفت: کارخانه صدر فولاد یک بار هم از چهارم شهریور تعطیل شده بود و این در حالی بود که کارگران حدود ۶ ماه حقوق دریافت نشده داشتند.
وی افزود: مشکلات این کارخانه از دو سال قبل شروع شده و در این مدت به صورت مقطعی کارخانه تعطیل و مجددا شروع به فعالیت می‌کند.
این کارگر معترض عنوان کرد: چند ماهی می‌شود که بیمه کارگران کارخانه صدر فولاد نیز پرداخت نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment