ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان مقابل استانداری + فیلم

تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان مقابل استانداری + فیلم

تجمع اصفهان فولاد ذوب‌آهن

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان مقابل استانداری

به گزارش خبرگزاریها, صبح روز دوشنبه ۱۰ مهرماه شماری از بازنشستگان فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان مقابل ساختمان استانداری اصفهان تجمع کردند.

این بازنشسته ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند, می گویند: با وجود اعتراضات مکرر هنوز مطالبات صنفی آنها برآورده نشده است.

آنان درباره بخشی از مطالبات امروز خود می گویند: با گذشت ۱۰ روز از مهر ماه هنوز مستمری شهریور ماه بازنشستگی خود را دریافت نکرده و مشکلاتی در زمینه درمان مستقیم و تکمیلی خود دارند.

همچنین بازنشسته های صنعت فولاد خواستار اختصاص بودجه ای دولتی برای تامین منابع مالی پرداخت مستمری بازنشستگی خود هستند.

یکی از کارگران بازنشسته در تجمع می گوید:

به دنبال اختصاص بودجه دولتی از مجلس هستیم که اگر طرح تامین بودجه بازنشستگان فولاد در مجلس تصویب بشود, بخش زیادی از مشکلات مالی مرتفع خواهد شد.

طبق اظهارات این کارگر بازنشسته در حال حاضر بودجه ای که در سال ۹۶ برای بازنشستگان درنظر گرفته شده جوابگوی مطالبات بازنشستگان نیست. به همین دلیل هر ماه در بحث پرداخت مستمری و ارائه خدمات درمانی و رفاهی صندوق دچار مشکل است.

در این زمینه اکبر نوروزی مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با تایید خبر به تاخیر افتادن مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد کشور و اعتراض امروزجمعی از بازنشسته های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: پیگیر پرداخت مستمری شهریور ماه بازنشستگان فولاد از محل فروش سهام شرکت های زیرمجموعه هستیم.

او افزود: به دلیل قطع بودجه دولتی ازسوی سازمان مدیریت و برنامه با مشکل تامین اعتبار مواجه شده ایم.

به گفته وی, حدود ۳۰ هزار میلیارد از محل بودجه کشور به صندوق فولاد اختصاص یافته که در دریافت آن با دولت دچار مشکل هستیم.

بدین ترتیب  کارگران زحمتکش در کارگاهها و کارخانه‌های مختلف، هم در زمان اشتغال خود با تأخیر چندماهه در دریافت حقوق ناچیز خود مواجه هستند و هم در زمان بازنشستگی در دریافت مستمری خود با مشکلات جدی مواجه هستند. این درحالی است که حقوق ماهیانه کارگران زحمتکش زیر خط فقر است و مستمری بازنشستگی آنها هم کفاف حداقل‌های معیشتی آنها را نمی‌کند و آنها پیوسته برای تأمین مایحتاج خود و خانواده با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment