ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران سیلندر نسبت به اخراج ناگهانی از کار

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران سیلندر نسبت به اخراج ناگهانی از کار

کارگران
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ایران سیلندر نسبت به اخراج ناگهانی از کار 

سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، کارگران کارخانه ایران سیلندر در اعتراض  به اخراج از کار دست به تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری ویژه شهرستان ری زدند.

کارگران گفتند: امروز صبح بعد از پایان تعطیلات عید مانند سابق به امید شروع دوباره کار در  محل کارخانه حضور پیدا کردیم که متولیان آن حاضر نشدند درب شرکت را بر روی کارگران باز کنند و به صورت مستقیم اعلام کردند که مدیران کارخانه به دلیل زیان ده بودن شرکت حاضر به ادامه همکاری با شما نیستند.

کارگران می‌گویند شرکت زیان ده نیست چرا که هر سه قسمت فعال در شرکت بنابر نیاز تولید می‌کنند و محصولات خود را در بازار به فروش می‌رسانند.
کارگران می‌گویند: هرساله به گفته مدیران وضعیت شرکت بدتر می‌شد به گونه‌ای چندین ماه حقوق ما را پرداخت نمی‌کردند، اما کارگران تنها به خاطر اینکه شرکت کار خود را ادامه بدهد حاضر شدند با این شرایط کار خود را ادامه بدهند.

یک کارگر معترض گفت: شعبه دیگر این کارخانه در قزوین است که محصولات غیر استاندارد و با کیفیت پایین تولید می‌کند و مدیران این شرکت به دنبال سرمایه گذاری در آنجا هستند.
او اضافه کرد: به خاطر اینکه صدور مجوز استاندار برای محصولات این شرکت بسیار مشکل است اما در کارخانه قزوین کسی نظارت ندارد این شرکت را تعطیل و در قزوین سرمایه‌گذاری می‌کنند.

یک کارگران معترض دیگر که به گفته خودش ۱۵ ساله سابقه کار در این کارخانه دارد گفت: این کارخانه توانایی تولید محصولات دیگر مانند اجاق گاز، سینکل و غیره را دارد اما این کار را انجام نمی‌دهد.

کارگران تجمع‌کننده اکثرا متاهل و دارای فرزند هستند و همچنین بیشتر آنها دارای تحصیلات عالی دانشگاهی می‌باشند.
شرکت ایران سیلندر یکی از زیر مجموعه های شرکت پرسی ایران گاز و شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین ( تاپیکو )، است و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با داشتن ۸۶ درصد از سهام تاپیکو مهم‌ترین سهامدار این شرکت بوده و مدیریت آن را بر عهده دارد.

فعالیت اصلی شرکت بر اساس اساسنامه ساخت و تولید هر نوع اجاق گاز و ادوات گاز سوز، سیلندر گاز مایع برای مصارف خانگی و صنعتی، سیلندر گاز مایع خودرو و سایر تولیدات صنعتی برای مصارف داخلی و صدور به خارج از کشور و نیز وارد کردن هرگونه مواد، لوازم، ماشین آلات و دستگاه های لازم برای موضوع مذکور می باشد.

کارخانه  ایران سیلندر در شهر ری، جاده قدیم قم، بلوار پژوهشگاه صنعت نفت، پشت شرکت نفت بهران واقع شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment