ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم بابت معوقات مزدی + عکس

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم بابت معوقات مزدی + عکس

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم بابت معوقات مزدی

صبح روز شنبه۱۵ مهر ماه، شماری از کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم در مقابل ساختمان پایگاه میراث فرهنگی ارگ قدیم بم تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواهان آن شدند که سه ماه مطالبات مزدی آنان پرداخت شود.
کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بـم در تجمع صبح امروز در مقابل ساختمان پایگاه میراث فرهنگی ارگ قدیم بـم خواهان آن هستند که سه ماه مطالبات مزدی آنان (تیر، مرداد و شهریور) پرداخت شود.

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم

کارگران معترض با یادآوری وعده‌ای که هفته گذشته از زبان مدیرکل امور پایگاهای میراث جهانی کشور فرهاد عزیزی برای پرداخت معوقات مزدی وبیمه‌ای آنها اعلام شده بود، گفتند: با گذشت نزدیک به یک هفته هنوز این وعده، محقق نشده است.

این کارگران اضافه کردند: در نتیجه طولانی‌تر شدن موعد دریافت مطالبات معوقه، هر روز برای امرار معاش خانواده‌هایمان بیشتر زیر بار قرض از اطرافیانمان می‌رویم.

این اعتراضات در حالی مطرح می‌شود که حق بیمه این کارگران نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده‌ و در نتیجه برای خانواده‌های آنها تامین نیازهای درمانی به یک مسئله تبدیل شده است.

مدیرکل امور پایگاهای میراث جهانی کشور فرهاد عزیزی روز دهم مهر ماه در گفتگو باخبرنگاران از پرداخت  همه معوقات این کارگران در چند روز آینده خبر داده بود، اما هنوز اقدامی در این مورد صورت نگرفته است.

بنابه گفته وی قرار بود همه معوقات مزدی کارگران پروژه‌های ارگ بـم، چغارزنبیل، شوشتر و چند پروژه دیگر به زودی یک‌جا پرداخت شود اما تا لحظه انتشار این خبر برای کسب اطلاع در مورد تاخیر به وجود آمده بی‌نتیجه مانده است.

یادآوری می شود که ارگ تاریخی بـم با بیش از ۲۰ هکتار وسعت بزرگ ترین بنای خشت گلی جهان است که حدود ۲ هزار و ۲۰۰ سال قدمت دارد و تا حدود ۱۸۰ سال قبل عده ای از اهالی بـم در آن سکونت داشتند.

پروژه مرمت ارگ قدیم بم مربوط به بازسازی بناهایی است که از بعد وقوع زلزله بـم در  سال ۸۲ ویران شدند این  مجموعه ارگ بم شامل شهر قدیم ، قلعه ، عمارت پنج طبقه ای حاکم نشین ، سربازخانه ، دو مسجد مربوط به دوره اسلامی و زورخانه است.

تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم
بنای تاریخی ارگ بم قبل از زلزله
تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم
بنای تاریخی ارگ بم قبل از زلزله
تجمع اعتراضی کارگران ارگ بم
بنای تاریخی ارگ بم بعد از زلزله

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment