ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه مقره سازی ساوه مقابل فرمانداری

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه مقره سازی ساوه مقابل فرمانداری

تجمع کارگران
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه مقره سازی ساوه مقابل فرمانداری ۱۸فروردین

روز شنبه ۱۸ فروردین ماه، برای دومین بار درسال جدید، کارگران اخراجی کارخانه مقره سازی ساوه دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری ساوه زدند.

بر اساس گزارشات رسیده در ۱۹ فروردین ماه، برخی منابع کارگری در کارخانه مقره‌سازی اعلام کردند: بیش از ۱۳۰ کارگر شاغل در این کارخانه بعد از پایان تعطیلات نوروزی از کار بیکار شده‌اند.

این کارگران ضمن اشاره به وضعیت بحرانی این کارخانه اظهار کردند: کارخانه «مقره‌سازی» واقع در شهرستان ساوه به دلیل نامعلومی دچار مشکل شده و در آستانه تعطیلی قرار دارد.

آنها در ادامه گفتند: از مجموع ۱۵۰ کارگر کارخانه مقره‌سازی، حدود ۱۳۰ کارگر اخراج شده و مابقی برای نگهداری از ماشین‌آلات و محافظت اموال در کارخانه باقی مانده‌اند.

این کارگران با بیان اینکه کارگران این کارخانه روز شنبه ۱۸ اسفندماه برای پیگیری وضعیت اشتغال خود مقابل ساختمان فرمانداری ساوه تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند، افزودند: کارفرما تاکید دارد کارگران بیکار شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی معرفی شوند.

کارگران با تاکید بر لزوم تامین امنیت شغلی کارگران این واحد تولیدی از سوی دولت، می‌گویند: کارگران این کارخانه انتظار دارند با حمایت دولت به کارشان بازگردند.

به گفته کارگران، نگرانی‌هایی که کارگران به واسطه دریافت نکردن مطالبات معوقه خود متحمل شده‌اند هم ‌اکنون با تصمیم کارفرما برای تعطیلی کارخانه، دو چندان شده است.

یادآوری می‌شود که روز سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، تعدادی از کارگران کارخانه مقره سازی ساوه در اعتراض به اخراج از کار با ماه ها حقوق معوقه مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

این تجمع کارگران کارخانه مقره سازی ساوه دراعتراض به تمدید نشدن قراردادشان در سال جدید وعدم پرداخت ماه‌ها حقوقشان مقابل فرمانداری ساوه بود.

بیشتر بخوانید: اخراج کارگران کارخانه مقره سازی ساوه با ماه‌ها حقوق معوقه!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment