ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه شیر وارنا بخاطر مطالبات معوقه

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه شیر وارنا بخاطر مطالبات معوقه

تجمع کارگران شیر وارنا
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی کارخانه شیر وارنا بخاطر مطالبات معوقه

روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه، بیش از ۳۰ نفر از کارگران اخراجی کارخانه شیر وارنا (تهران شهداد) دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان و واریز نشدن مقرری بیمه بیکاری مقابل فرمانداری ورامین اجتماع کردند.
این کارگران تجمع کننده که چندین کارگر زن نیز بین آن ها حضور داشت می‌گویند: پس از اخراج از کار حق و حقوقشان  ازطرف مالک کارخانه شیر وارنا پرداخت نشده است. و تا به امروز از واریز مقرری بیمه بیکارشان هم خبری درمیان نیست.

یک کارگر معترض گفت : پس از این که کارخانه ما را اخراج کرد ، به اداره کار شهرستان شکایت خود را ارائه کردیم و بنا شد که حق و حقوق ما از جمله سنوات، عیدی و مستمری بیکاری برقرار شود.
او اضافه کرد: پس از گذشت پنج ماه از زمان اخراج کارگران ، حتی یک ریال نیز به این افراد نداده‌اند.
او در ادامه افزود: شب عید است ، ده ها نفر از کارگران و خانواده آن ها انتظار دارند که فرماندار و مسئولان شهرستان به مشکل این افراد رسیدگی کنند وآنها را شرمنده خانواده نکنند.

چند نفر از مسئولان فرمانداری ورامین بین این کارگران حاضر شده و توضیحاتی را در خصوص روند پیگیری مطالبات کارگران ارائه کردند.
یادآوری می‌شود که کارخانه تهران شهداد که اکثر افراد آن را به نام کارخانه وارنا می شناسند در سال 1385 با حضور معاون اول رئیس جمهور وقت فعالیت خود را با ظرفیت تولید روزانه 100 هزار تن محصولات لبنی آغاز کرد.

همین کارخانه هم اکنون با یک دهم ظرفیت فقط به تولید بستنی می پردازد، در حالی که ده ها میلیارد تومان بابت خرید شیر به دامداران شهرستان ورامین بدهکار است.
گفته می‌شود که مسئولان کارخانه شیروارنا در ماه های اخیر بارها قصد تعطیلی آن را داشته‌اند که با وساطت فرماندار ورامین و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن، از تعطیلی آن جلوگیری شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment