ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران اخراجی خدمات پشتیبانی نفت فراشبند فارس

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی خدمات پشتیبانی نفت فراشبند فارس

farashband photo

ایران – تجمع اعتراضی

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی خدمات پشتیبانی نفت فراشبند فارس

شعار کارگران : نان بریدن با سر بریدن چه فرقی دارد

روز سه‌شنبه۳۰خردادماه۹۶ حدود۷۰کارگر کمپ خدمات پشتیبانی نفت فراشبند که شامل ۲۰نفر لیسانس ۵نفر ارشد و ۲۴نفر دیپلم و ….که از  یک سال و نیم پیش اخراج شده اند در اعتراض به قول‌های عمل نشده در به‌کارگیری آنها مقابل شرکت نفت زاگرس جنوبی دست به تجمع زدند. این کارگران می‌گویند که قرارداد پیمانکاری توسط شرکت نفت زاگرس برای این نیروها بسته شده است اما کارگزاران رژیم آخوندی در این شرکت به اقوام و خویشاوندان خود کار داده‌اند. این کارگران محروم با خود بنری همراه داشتند که روی آن نوشته بود: «نان بریدن چه فرقی با سر بریدن دارد».

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به مرکزیت ستاد شیراز است. این شرکت دارای پنج منطقه عملیاتی به نام‌های نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد است که ۹ میدان گازی شامل آغار، نار، کنگان، سرخون، تابناک، هما، وراوی و شانول و ۲ میدان نفتی فعال سعادت آباد و سروستان را در بر می‌گیرد.

با تاسیس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، بهره‌برداری از میدان‌های نفت وگاز پنج استان جنوبی ایران به عهده این شرکت با مرکزیت شیراز گذاشته شد. با توجه به تعدد و گستردگی میادین در استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری این شرکت موظف شد خوراک پالایشگاه‌های گازی فراشبند، فجر، سرخون و پارسیان را تامین کند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حکمی، احمد سراجی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا ضیغمی؛ مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این حکم با اشاره به نقش تعیین کننده و سهم چشمگیر شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در تأمین گاز مورد نیاز کشور، لزوم انجام هماهنگی‌های لازم بین مناطق عملیاتی و ستاد برای تحقق سیاست‌های کلی و برنامه‌های شرکت، به ویژه اجرایی کردن برنامه‌های تولید مصوب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به عنوان نخستین گام برای این انتصاب اعلام  شده است.

 

همچنین در این حکم، راهبری عملیاتی و نگهداری تأسیسات بالادستی تولید بر اساس شیوه ها و دستورالعمل‌های صنعت نفت، همکاری و تعامل کامل با مجریان طرح‌های اصلی و پروژه های استمرار تولید به ویژه در مراحل راه‌اندازی و تحویل و تحول، نظارت و تأکید بر رعایت دقیق و کامل الزام‌های مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE در گستره جغرافیایی مسئولیت شرکت، به عنوان اهداف کلان مدیریتی آمده است.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment