ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارگران آجر ماشینی گنبد نسبت به وضعیت دردناک معیشتی

تجمع اعتراضی کارگران آجر ماشینی گنبد نسبت به وضعیت دردناک معیشتی

تجمع کارگران
ایران – کارگری

آزادشهر؛ تجمع اعتراضی کارگران آجر ماشینی گنبد نسبت به وضعیت دردناک معیشتی

کارگران آجر ماشینی گنبد روز چهارشنبه ۲ اسفندماه، دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی خود دست به تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری آزاد شهر زدند.

روز چهارشنبه ۲ اسفند ماه کارگران آجر ماشینی «گنبد» آزادشهر واقع در کیلومتر ۳ جاده آزادشهر – مینودشت در جلوی فرمانداری آزادشهر در اعتراض به قطع متوالی گاز کارخانه، عدم دریافت حقوق، نریختن بیمه کامل توسط کارفرما و … تجمع کردند.

یک کارگر در این رابطه گفت: مدیر شرکت ۲ سال بیمه بنده را نریخته است. بنده ۲۰ سال در شغل سخت و زیان آور کار کردم و اردیبهشت ۹۶ باید بازنشست می شدم برای همین خودم ۵ میلیون و خورده‌ای تومان ریختم تا ۲۰ سال پر شود.
او در ادامه گفت: با وجود پرداخت ۵ میلیون باز هم بیمه می گوید که کارفرما باید ۱۴ میلیون ۲۰۰ هزار تومان دیگر بریزد تا بازنشسته شوی اما کارفرما گفت من ندارم.

این کارگر افزود: من گفتم، خودم ۱۰ میلیون تومان دارم و پرداخت می کنم و شما بقیه را بدهید، نماینده شرکت در پیش رئیس تامین اجتماعی آزادشهر گفت باشه، اما بیرون که آمدیم، اعلام کرد ندارم و کسی به من اعتبار نمی کند تا قرض دهد، اگر امکان دارد من چک بدهم تا او برود و از کسی بگیرد.
وی گفت: من ۴ میلیون چک دادم و قرار شد دو روز پیش ساعت ۱۲ تامین اجتماعی بیاید و الباقی را پرداخت کند، اما تا ساعت ۱۴ که بنده آنجا بودم نیامد و گوشی تلفن خود را نیز بر نداشت. من با احتساب پولهای پرداختی حدود ۵۰ میلیون از شرکت طلب دارم.

کارگر معترض دیگر گفت: بنده ۱۳ سال در شغل سخت کار کردم و حدود ۹ ماه و اندکی برای من بیمه رد شده است.
کارگردیگر این کارخانه که در تجمع حضور داشت، گفت: شرکت بخاطر قطع گاز و برق، حدود ۴ ماه تعطیل بود و ما دنبال بیمه بیکاری رفتیم. یک مسئولی در گرگان به نام آقای خواجه به ما گفت که امکان ندارد بیمه بیکاری شما وصل شود، زیرا بیمه ها را مرتب نریخته و کلی بدهی دارد.

این کارگر در ادامه گفت: ما از برج آذر دوباره به کار مشغول شدیم، اما حقوقی دریافت نکردیم. آن تعدادی از همکاران ما که به کار برنگشتند، کارهای بیمه بیکاریشان درست شد و الان دارند حقوق می گیرند. ما فریب خوردیم. حداقل تا عید بیمه بیکاری می گرفتیم، الان جواب خانواده را چه بدهیم. بیشتر کارگران بیش از ۱۰ میلیون تومان از شرکت طلب کار هستند.

کارگر دیگری که در بخش اداری این شرکت کار می کرد و بسیار ناراحت بود گفت: بنده ۲۸ سال کار کرده ام و حدود ۲۶ سال بیمه برایم رد شده است. دو سال سربازی دارم و ۲۱ ماه ایثارگری، اگر ۲ سال بیمه من را رد می کرد الان بازنشسته شده بودم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment