ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی کارکنان مخابرات روستایی کل کشور

تجمع اعتراضی کارکنان مخابرات روستایی کل کشور

تجمع اعتراضی مخابرات روستایی

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی کارکنان مخابرات روستایی کل کشور

اعتراض صدها تن از کارگزاران مخابرات روستایی کل کشور مقابل شرکت مخابرات ایران

بیش از پانصد نفر از کارکنان مخابرات روستایی از استانهای مختلف کشور صبح روز یکشنبه۱۹شهریور به تهران آمدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

صدها تن از کارکنان مخابرات روستایی از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه ۹۶ مقابل شرکت مخابرات ایران دست به برگزاری تجمع اعتراضی زدند.این معترضین دلیل آمدن مجدد خود به تهران را بی‌پاسخ ‌ماندن اعتراضات‌شان در شهرستان‌ها عنوان می‌کردند.این تجمع ‌کنندگان معترض که از شهرها و استانهای مختلف کشور به تهران آمده‌ بودند، می‌گفتند: که خواستار انعقاد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس مصوبات وزارت کار هستند.

پیش از این نیز کارکنان مخابرات روستایی بارها تجمعات اعتراضی برگزار کرده بودند و خواستار رسیدگی شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات به اوضاع شغلی آنها شده بودند.
یکی از تجمع‌کنندگان که از استان گیلان به تهران آمده، می‌گوید: بارها از راه‌های مختلف مطالباتمان را پیگیری کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی نگرفته‌ایم؛ به همین دلیل است که رنجِ سفر به پایتخت را به جان خریدیم تا در کنار همکارانمان به اوضاع اعتراض کنیم.

کارکنان مخابرات روستایی خرداد ماه امسال نیز در نامه‌ای خطاب به معاونت نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران نسبت به قراردادهای موقت خود اعتراض کردند.آنها در این نامه نوشته بودند که معاونت نیروی انسانی وعده اصلاح قراردادها را داده بود، اما از «اعتماد آنها سوء استفاده کرد» و به وعده دائمی‌ شدن قرار دادها، که خواست اصلی کارگزاران مخابرات روستایی بوده است، عمل نکرد.

بیش از ۴ هزار نفر در روستاهای کشور در دفاتر مخابراتی فعالیت می کنند که وضعیت قرارداد آنها همچنان مشخص نیست.

این موضوع پیش از این نیز در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود و در سال ۸۸ با عنوان طرح یک فوریتی به تصویب مجلس هم رسید. به این معنی که دولت (وزارت ارتباطات و وزارت کار) مکلف شد حق بیمـه کلیه کارکنان مـخابرات روستایی (از هر نوع بیمه) را براساس دوره کارگزاری، نسبت به سنوات کارکرد آنان که بابت آنها بیمه پرداخت نشده است، بر مبناء سهم کارفرما و صرفا بابت حق بیمه از محل بودجه پرداخت کند.

ولی آنچه امروز ما شاهد آن هستیم با وجود تصویب این قانون نیز، هنوز هیچ اقدامی برای اجرایی کردن آن وجود ندارد و هنوز این کارکنان بلاتکلیف می باشند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment