ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بخاطر مطالبات معوقه

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بخاطر مطالبات معوقه

پرستاران
ایران – اجتماعی

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر نسبت به عدم پرداخت مطالبات

از صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، بیش از۱۵۰ تن پرستاران بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به تجمع اعتراضی در محوطه بیمارستان زدند.

از شروع فعالیت  بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، بیش از۱۵۰ نفر از کادر کمک بهیاری، بهیاری و پرستاری این بیمارستان در محوطه بیمارستان دست به تجمع زدند.
پرستاران تجمع‌کنندگان در حالی که با داشتن پلاکاردهایی با مضامین “دانشگاه مطالبات معوقه را پرداخت کند” و “این تجمع صنفی است”، از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خواستار پرداخت معوقاتشان شدند.

پرستاران می‌گویند که در آستانه سال نو بخش عمده‌ای از اضافه‌کار ماهانه و کارانه آنها پرداخت نشده و با وجود این که کمتر از یک هفته به پایان سال زمان وجود ندارد، ضروری است که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به پرداخت این مطالبات اقدام کنند.

پرستار معترض به سیاست‌های وزارت بهداشت در طرح قاصدک و طرح تحول سلامت که خواست نامش فاش نشود، گفت: جدا از سیاست‌های غلط وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت که سبب فاصله‌گیری نجومی حقوق بین پرستاران و پزشکان شده، همان میزان اندک پرداختی به پرستاران نیز به درستی انجام نمی‌شود.
او در ادامه افزود: در اواخر دهه هشتاد و اوائل دهه نود، بر اساس برنامه‌ریزی وزارت بهداشت و درمان در طی آن سال‌ها تمامی مطالبات پرستاران به شکل ماهانه و به روز پرداخت می‌شد اما طی ۶ سال گذشته و به خصوص دو سال گذشته مطالبات آنها با وقفه‌های طولانی پرداخت می‌شود.

پرستار دیگر بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر هر دو تا سه ماه یک بار بین ۳۰ تا ۴۰ درصد اضافه‌کار مربوط به اوائل امسال را پرداخت کرده است در حالی که در پرداخت سایر معوقات پرسنلی کار چندانی انجام نمی‌دهد.
او ادامه می‌دهد: به دلیل این که پرداخت‌ها به موقع و دیر به دیر و با درصد پایین انجام می‌شود، حتی نمی‌دانیم که سطح مطالبات ما از بیمارستان چه میزان است.

این پرستار معترض به پرداخت‌های نامنظم بیمارستان بیان کرد: اگر پرستاری معترض به پرداخت اضافه‌کار است حرف بی‌راهی نیست چون بابت یک ساعت آن باید در بیمارستان حضور داشته باشد و به مانند سایر دستگاه‌های اداری از جمله بخش اداری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیست که ماهانه بدون حضور در اداره بین ۶۰ تا ۸۰ ساعت اضافه‌کار دریافت می‌کنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment