ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > «مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر» شعار تظاهرات کارگران خشمگین کارخانه هپکو در اراک؛ مجموعه کلیپ

«مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر» شعار تظاهرات کارگران خشمگین کارخانه هپکو در اراک؛ مجموعه کلیپ

ایران – کارگری

«مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر» شعار تظاهرات کارگران خشمگین کارخانه هپکو در اراک ؛ مجموعه کلیپ

امروز دو‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۶ کارگران خشمگین کارخانه هپکو اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات ۸ ماهه خود دست به راهپیمایی در خیابان‌های اراک زدند.

این کارگران که خواهان حقوق پایمال شده خود بودند شعار می‌دادند: «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، زندگی کارگر روی هواست امروز».

بی‌توجهی دولت به وضعیت معیشتی کارگران ایرانی بطور عام و کارگران هپکو بطور خاص، بازتاب‌های اعتراضی عمیق و گسترده‌ای را در میان کارگران و دیگر زحمتکشان ایران داشته است. فشارهای زندگی ، بار مسئولیت خانواده و ظلم و ستمی که در حق کارگران هپکو شده، آنها را به خیابان‌های اراک کشاند.

بر پایه خبر دریافتی،‌ هزاران کارگر خشمگین کارخانه هپکو اراک روز دو‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه ۹۶ در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود اقدام به راهپیمایی کردند. کارگران معترض هپکو می‌گویند که ۸ ماه از پرداخت نشدن مطالبات‌شان می‌گذرد. آنها در این راهپیمایی  شعار می‌دادند:«عزا عزاست امروز روز عزاست امروز ، زندگی کارگر روی هواست امروز». این کارگران در راهپیمایی خود دست به یک ابتکار جدید زدند تا صدای خود را به گوش همگان برسانند؛ آنها به زبانی وارونه و تلخ و کنایه‌آمیز، شعار می‌دادند:‌ «مرگ بر کارگر؛ درود بر ستمگر»

کارگران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود پلاکاردهایی را در دست گرفته بودند که با آن ادعاهای دولت در حمایت از مردم کشورهای منطقه و مسلمان و در واقع استفاده از پول و ثروت مردم ایران برای اقدامات  مداخله جویانه در آنها را به تمسخر گرفته بودند.

کارگران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود حامل دست‌نوشته‌هایی بودند که بر روی آنها این جملات به چشم می‌خورد: «فکر کنید ما هم اهل یمن هستیم» ـ «فکر کنید ما هم فلسطینی هستیم» ـ «فکر کنید ما هم میانماری هستیم». یادآوری می‌شود که این شعارها به سمبل مخالفت مردم و کارگران ایرانی با اقدامات مداخله جویانه در منطقه و در عین حال چاره‌جویی برای مشکلات عدیده مردم ایران در داخل کشور تبدیل شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment