تجمع اعتراضی هموطنان عرب در اهواز و عقب نشینی صدا وسیما در خوزستان؛ کلیپ - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی هموطنان عرب در اهواز و عقب نشینی صدا وسیما در خوزستان؛ کلیپ

تجمع اعتراضی هموطنان عرب در اهواز و عقب نشینی صدا وسیما در خوزستان؛ کلیپ

ایران – اجتماعی

تجمع اعتراضی هموطنان عرب در اهواز و عقب نشینی صدا وسیما در خوزستان

صبح روز چهارشنبه، هزاران شهروند عرب اهواز مقابل ساختمان صدا و سیمای خوزستان، واقع در بلوار گلستان اهواز، در اعتراض به آنچه «رفتارهای نژادپرستانه» علیه عرب‌ها توسط رسانه رسمي كشور خواندند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

قبل از ظهر چهارشنبه۸ فروردین ماه، جمعی از هموطنان عرب در اهواز با تجمع در مقابل ساختمان صدا و سیما در خوزستان نسبت به اقدام توهین آمیز شبکه ۲ تلویزیون اعتراض کردند.
معترضین خواستار استعفاي رئيس صدا و سيمای حکومتی در خوزستان و همچنین خواهان عذرخواهی مدیران این شبکه از هموطنان عرب در خوزستان و توبیخ عوامل برنامه مزبور شدند.

در پی موج اعتراض هموطنان عرب در خوزستان نسبت به حذف نام قوم عرب در نقشه ایران، صدا و سیما با یک عقب نشینی، این نام را به نقشه اضافه کرد.
صداوسیمای حکومتی در خوزستان طی روزهای تعطیلات نوروزی با انتشار نقشه ای از ساکنان مناطق مختلف ایران، اقدام به حذف نام ملت عرب خوزستان کرده بود.

باید یادآوری کنیم که طی روزهای گذشته صدا و سیما با انتشار چندین برنامه اهانت آمیز مردم عرب را مورد اهانت قرار داده است. در پی این اهانتها موجی گسترده از خشم، شهرهای مختلف خوزستان را فرا گرفت.
این اعتراض علیه یک برنامه کودک «کلاه‌قرمزی» که در دومین روز سال نو در شبکه دوم تلویزیون رسمی ایران پخش شد، صورت گرفت. در این برنامه، مجری، عروسک‌هایی که لباس قومیت‌ها را پوشیده‌اند را روی نقشه ایران و در جایی که این قومیت‌ها زندگی می‌کنند می‌چسباند ولی در جنوب غربی ایران و روی منطقه اهواز به جای عروسک نماد مردم عرب، عروسک دیگری را چسباند.
گفتنی است که معترضان با پوشیدن لباس عربی و سر دادن شعارهایی به زبانهای عربی و فارسی، خواهان عذرخواهی مدیران شبکه دو سیمای ایران از ملت عرب و توبیخ عوامل برنامه مزبور شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment