ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی مردم آبادان در مقابل اداره آبفا و اعتراض نسبت به شوری آب آشامیدنی

تجمع اعتراضی مردم آبادان در مقابل اداره آبفا و اعتراض نسبت به شوری آب آشامیدنی

تجمع اعتراضی
ایران ـ اجتماعی

تجمع اعتراضی مردم آبادان در مقابل اداره آبفا و اعتراض نسبت به شوری آب آشامیدنی

تجمع اعتراضی شهروندان آبادانی روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه، به هدف اعتراض نسبت به وضعیت آب آشامیدنی شهرشان بود. آنها با تجمع در مقابل شرکت آب و فاضلاب ( آبفا ) در خیابان زند این شهرستان، خواهان حل معضل شوری و سختی آب شرب این شهر شدند.

این شهروندان آبادانی که تعدادشان بالغ بر ۸۰۰ تن می‌شد، در حالی که پلاکاردهایی با عنوان ‘ آبادان آب ندارد ‘، آبادان – کربلا ‘، ‘ آب شیرین حق ماست’، ‘ آب شور، بوی لجن و تعفن حق مردم آبادان نیست’ و ‘ مسئولین پایتخت‌نشین نمی‌خواهیم’ نسبت به سختی و شوری آب این شهر اعتراض کردند.

همچنین شرکت کنندگان با شعارهای ‘ مسئولین بی غیرت نمی‌خوایم’، ‘ الله اکبر’، ‘ هر چه مسئولین می‌گویند دورغ است’، ‘هرچی میگن دروغه دروغه’، ‘ آبادان هنوز جنگ‌زده است’، ‘دزد از ماست مجلس رو خوب خریدند’، ‘وقتی شیر کاکائو هست آب شیرین برای چی؟’، ‘آب اگر قطع بشه آبادان قیامت میشه’ از عملکرد مسئولین شهری آبادان نسبت به وضعیت آب شرب این شهر و خبر سهمیه بندی آن، اعتراض کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع گفت: «چندین سال است که آب آبادان با مشکل روبه رو است ولی متاسفانه اقدامی در خصوص بهبود وضعیت آب انجام نشده است و مسئولین فقط مشغول تشکیل جلسه و بازدید طرح‌های نیمه تمام در این خصوص هستند.»

او گفت: «در حالی که آب لوله‌کشی، شور و غیر قابل مصرف است، دیروز اخطاریه قطع آب به منزل ما داده‌اند. چرا باید برای دریافت آب شور دریا به جای آب بهداشتی و شیرین قابل شرب، بها پرداخت کنیم.»

یکی دیگر از شرکت کنندگان نیز گفت: «متاسفانه تاکنون اقدام مشهودی برای ارتقاء کیفیت آب آشامیدنی مردم نشده است و مسئولان فقط قول می‌دهند که وضعیت بهتر می شود.» وی افزود: « از امروز آب شیرین‌کن‌های سطح شهر فقط ۲۰ لیتر آب به مردم می فروشند که این امر باعث گله‌مندی مردم است.»

رئیس آبفا آبادان میزان شوری و سختی آب بهمنشیر را ۱۶ هزار میکروموس اعلام کرد و افزود: «هم اکنون میزان شوری و سختی آب شهری ۸ هزار میکروموس است.»
لازم به ذکر است که هم اکنون آبرسانی به برخی از مناطق شهر با تانکر انجام می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment