ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی متقاضیان استخدام در رشته‌های مختلف مربوط به آزمون علوم پزشکی

تجمع اعتراضی متقاضیان استخدام در رشته‌های مختلف مربوط به آزمون علوم پزشکی

استخدام
ایران – اجتماعی

تجمع اعتراضی متقاضیان استخدام در رشته‌های مختلف مربوط به آزمون علوم پزشکی

شماری از متقاضیان استخدام در رشته‌های مختلف مربوط به آزمون علوم پزشکی نسبت به دادن امتیاز به نیروهای قراردادی و شرکتی در آزمون دی ۱۳۹۶ علوم پزشکی مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع و اعتراض کردند.

این معترضان در نامه‌ای که برای مسوولان استانداری در خصوص دلایل اعتراض خود نسبت به نتایج آزمونی که در تاریخ ۱ دی ماه ۹۶ برگزار شده بود نوشته اند به رای دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه اعطای امتیاز به نیروهای قراردادی و شرکتی در آزمون‌های استخدام دستگاه‌های اجرایی کشور غیرقانونی است استناد کرده‌اند.
آنها طی اسنادی که نسخه‌هایی از آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند، به صدور بیش از ۸ رای در خصوص اینگونه آزمون‌ها از طرف دیوان عدالت اداری استناد می‌کنند و تهدید کرده‌اند اگر مسئولان جواب قانع کننده ای به آن‌ها ندهند، اعتراضات خود را از هفته آینده روزانه خواهند کرد.

یک نفر از این معترضان گفت: در نتایج آزمون یک فرد که از امتیازات نیروهای قراردادی بی بهره بود نمره ۲۸ گرفته است اما یکی از افراد که از امتیاز مذکور برخوردار است نمره‌ی خام ۲۰ گرفته است اما در عمل نیروی قراردادی با احتساب ۱۴ امتیازی که به وسیله بندهای دفترچه آزمون مبنی بر شرکتی بودن به وی داده می‌شود عملاً انتخاب می‌شود!

یک نفر دیگر از معترضان گفت: پس از تجمع جلوی استانداری، نشستی با آقای مومن نسب مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد داشتیم که در این نشست وی ضمن شنیدن سخنان و بندهای اعتراضی ما، خطاب به آقای علیپور بازرسی دانشگاه علوم پزشکی گفت که باید به حق همه توجه شود و اگر دیوان عدالت چنین رایی صادر کرده است، نتایج آزمون باید تغییر کند.

بنابه گفته این معترض در این نشست مومن نسب خطاب به علیپور گفت: مدتی است حواشی علوم پزشکی زیاد شده است به گونه ای که صدای همه را درآورده است.
این معترض اضافه کرد: در این نشست مومن نسب از علوم پزشکی خواسته که نتایج این آزمون استخدام مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

بنابر مستندات ارسالی معترضان مهم‌ترین اعتراضات این افراد در سه بند خلاصه شده است به شرح زیر:
– اعتراض به قائل شدن امتیازات ویژه برای نیروهای قراردادی و شرکتی
– تقسیم غیرعادلانه سهمیه معلولین بر روی رشته‌های خاص
– توجه ویژه به داوطلبان بومی شهرستان و در اولویت بودن آن‌ها نسبت به بومی استان و غیربومی.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment