تجمع اعتراضی كارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان ‌، پنجشنبه ۱۰ اسفندماه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی كارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان ‌، پنجشنبه ۱۰ اسفندماه

تجمع اعتراضی كارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان ‌، پنجشنبه ۱۰ اسفندماه

تجمع کارگران شهرداری زنجان
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی كارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان ‌، پنجشنبه ۱۰ اسفندماه

روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ماه، كارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان در اعتراض به واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معاون خدمات شهری شهرداری زنجان احمدی، در گفتگو  با خبرنگاران گفت: یکی از سیاست های ابلاغی به شهرداری های کشور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که بر اساس این دستورالعمل، شهرداریها موظفند نسبت به اجرای آن اقدام کند و از جمله کارهایی که در این خصوص انجام گرفته واگذاری حمل و نقل شهری، نگهبانی شهرداری، واحدهای خدماتی و فضای سبز یکی از مناطق در سال گذشته بود.

وی با اشاره به اینکه بحث واگذاری در تمام مراکز استان ها انجام شده گفت: متاسفانه شهرداری زنجان تاکنون نتوانسته بود این کار را انجام دهد.

در رابطه واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی، احمدی، معاون خدمات شهری شهرداری زنجان گفت: در حال حاضر شهرداری زنجان نیز در نظر دارد به منظور اجرای قوانین، فضای سبز را به بخش خصوصی واگذار کند.

احمدی در ادامه افزود: شهرداری به علت مغایرت با قانون قادر به بستن قرارداد مستقیم با کارگران نیست .

او همچنین به تاخیر در پرداخت حقوق کارگران هم اشاره کرد وگفت:  حقوق کارگران با دستور شهردار پرداخت شده است و اگر در بعضی از مناطق یکی الی دو ماه حقوق معوق وجود داشته باشد در چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

یادآوری می‌شود که روز شنبه ۳۰دیماه نیز کارگران خدمات شهری منطقه ۲ زنجان در اعتراض به واگذاری امور فعالیت های خود به بخش خصوصی مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

عسگری فرماندار زنجان ضمن دادن وعده های توخالی و دروغین به منظور پایان دادن به اعتراضات برحق کارگران شهرداری گفت: این اطمینان خاطر را به کارگران می‌دهم که بنده به عنوان فرماندار حامی منافع و حقوق کارگران هستم و با این شرایط نیازی به تجمع نیست، چرا که در همین راستا طی دیروز و امروز جلساتی برگزار و نسبت به پیگیری وضعیت کارگران اقدام شده است و روز شنبه نیز جلسه مشترکی با حضور مسولان شهرداری در این زمینه برگزار خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment