ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی صیادان چابهار نسبت به عملکرد مدیر کل شیلات

تجمع اعتراضی صیادان چابهار نسبت به عملکرد مدیر کل شیلات

تجمع صیادان چابهار
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی صیادان چابهار نسبت به عملکرد مدیر کل شیلات

به علت عدم توجه مسئولان به وضعیت صید و صیادان بلوچ  و تمرکز بر پروژه های کلان ملی، صیادان چابهار در اسکله صیادی و در مقابل شیلات تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه صیادان چابهار با تجمع در اسلکه صیادی چابهار و در مقابل اداره کل شیلات این شهر نسبت به عملکرد مدیر کل شیلات انتقاد کردند.
معترضان با در دست گرفتن پلاکاردهایی خواستار استعفای هدایت الله میرمرادزهی مدیر کل شیلات شدند.

این صیادان می گویند: “نصب سیستم وی ام اس برابر با تعطیلی صید و صیادی در آبهای ساحلی  و فراساحلی گردیده و منجر به بیکاری ۲۴ هزار نفر صیاد بصورت مستقیم و ۵۰ هزار نفر غیر مستقیم شده است”
آنها همچنین نوشته اند: “مدیر کل شیلاتی که نمیتواند از صید و صیادی پشتیبانی کند نمیخواهیم، بی تجربگی ایشان باعث تعطیلی صید و صیادی شده است”
هدایت الله میرمرادزهی مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان پیشتر نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی بود.

صیادان چابهار با انتقاد از مسئولان گفته اند: “کسی ما را یاری نمی کند”

گفتنی است در سالهای اخیر طرح های کلانی تحت نام “توسعه سواحل مکران” چون پتروشیمی، فولاد، بندر شهید بهشتی، راه آهن چابهار- سرخس در حال اجرا هستند که منتقدان معتقد اند عدم توجه به شیلات و صید و صیادی که از کارهای اصلی بومیان منطقه است و از سویی تمرکز بر پروژه های کلانی که در راستای ترانزیت کالا انجام می شوند بیانگر عدم توجه به توسعه سواحل مکران برای بومیان و صرفا توجه به اهداف کلان ملی است.

در شرایطی که هر روز کارخانه یا یک واحد تولیدی، بدلیل سیاستهای غلط و  ویرانگر اقتصادی تعطیل می‌گردد و صدها و هزاران کارگر شاغل را به لشکر عظیم بیکاران می‌افزاید، بیکاری ۵۰ هزار صیاد ضایعه عظیمی است که متأسفانه مسئولین امر نسبت به آن بی‌تفاوتی پیشه کرده‌اند. بیکاری که باعث فقر و از هم پاشیدگی خانواده‌های زیادی می‌شود و مصائب اجتماعی زیادی را در منطقه در پی خواهد داشت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment