ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی در تبریز، کرمان، تهران و اصفهان

تجمع اعتراضی در تبریز، کرمان، تهران و اصفهان

تجمع
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی در تبریز، کرمان، تهران و اصفهان

اعتراض ۲۰ساله اهالی کوی باغچه‌‌بان تبریز مقابل اداره‌‌کل راه و شهرسازی

‌روز شنبه۴آذرماه۹۶ جمعی از اهالی کوی باغچه بان جهت رسیدگی به موضوع اسناد قطعات دریافتی خود از تعاونی مسکن شهرداری تبریز مقابل اداره کل راه و شهرسازی تجمع کردند.

معترضین با اشاره به عدم صدور اسناد املاک خود علیرغم گذشت بیش از ۲۰ سال از زمان تصرف، عنوان کردند: طبق اسناد موجود در سال هفتاد تعاونی مسکن شهرداری تبریز اراضی خام پروژه باغچه بان را ازصاحبان زراعی که بر روی آن کشت انجام می‌‌گرفت خریداری کرده و کلیه اراضی فوق از طریق کمیسیون ماده پنج پس از بررسی کمیته فنی به کاربری مسکونی تبدیل شده است. تجمع کنندگان با تاکید بر اینکه با انجام مراحل قانونی نسبت به توافق و تفکیک آن اقدام و تمامی حق و حقوق شهرداری پرداخت شده است، تصریح کردند: حال باگذشت بیش از بیست سال  و با داشتن پروانه و پایان کار چندین بار اقدام به دریافت سند نموده که در این موضوع با مخالفت‌‌های پی درپی اداره کل راه وشهرسازی و ملی بودن اراضی فوق مواجه شده‌‌ایم.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاوان تابلو کرمان

تجمع

روز شنبه چهارم آذرماه، شماری از کارگران کارخانه “لاوان تابلو” در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود مقابل استانداری کرمان تجمع کردند.

کارگران معترض این واحد تولیدکننده واقع در شهرک صنعتی شماره 2کرمان اعلام کردند: حدود ۹ ماه است که این شرکت هیچ دستمزدی به کارگران پرداخت نکرده است. آنان افزودند هر بار مسئولان کارخانه با دادن وعده پرداخت دستمزدها مانع از برگزاری تجمع کارگران شده اند. اما اینبار به وعده های توخالی مسئولان کشوری و استانی توجهی نکرده و با برپایی تجمع خواستار دریافت تمامی مطالبات معوقه خود شده اند. گفتنی است در ابتدا تعداد کارگران این شرکت ۲۴۰ الی ۲۵۰ نفر بودند تعداد زیادی از کارگران به مرور زمان اخراج شدند و در حال حاضر تنها ۸۰ نفر کارگر در این کارخانه باقی مانده اند که دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

تجمع دوباره کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت سراسر کشور

تجمع

روز شنبه چهارم آذرماه، کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت سراسر کشور دوباره راهی تهران شدند و در اعتراض به عدم پرداخت ۳۲ ماه حقوق و نداشتن امنیت شغلی، مقابل وزارت امور اقتصادی و دارایی رژیم تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان با سر دادن شعار و بر افراشتن پلاکاردهایی، نسبت به بلاتکلیفی شغلی و وضعیت بد معیشتی خود اعتراض کرده و خواستار عقد قرارداد دائم پس از سال ها سابقه کار و پرداخت ۳۲ ماه حقوق معوقه خود شدند. لازم به ذکر است که هم اکنون بیش از ۱۵۰۰ نفر نیروی شرکت‌های سهام عدالت در کل کشور در حال فعالیت هستند که بیش از دو سال حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

تجمع اعتراضی کارکنان مراکز بهداشت اصفهان

تجمع

روز شنبه چهارم آذرماه جمعی از کارکنان پایگاه‌های بهداشت استان اصفهان در اعتراض به مطالبات مزدی پرداخت نشده خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجمع کردند.

در این تجمع که مقابل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، حدود ۲۰۰ نفر از این کارکنان شرکت داشتند. تجمع کنندگان که به ‌صورت پیمانکاری در مراکز بهداشت شهرستان‌های مختلف استان اصفهان مشغول به کارند، می‌گویند دستکم در سه ماه گذشته مطالبات مزدی آنها پرداخت نشده است. این کارکنان همچنین نسبت به عدم امنیت شغلی خود اعتراض کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment