ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی جوانان بیکار در آبادان مقابل سازمان منطقه آزاد اروند ؛ کلیپ

تجمع اعتراضی جوانان بیکار در آبادان مقابل سازمان منطقه آزاد اروند ؛ کلیپ

ایران – کارگری

تجمع اعتراضی جوانان بیکار در آبادان مقابل سازمان منطقه آزاد اروند

سه‌شنبه۸اسفندماه۹۶ جوانان در آبادان در اعتراض به بیکاری مقابل سازمان منطقه آزاد دست به تجمع زدند. جوانان علیه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند «اسماعیل زمانی» که او را باعث این وضعیت می‌دانند شعار می‌دادند:«زمانی حیا کن آبادان رها کن». جوانان آبادانی می گویند: هر بار که سازمان منطقه آزاد اروند پروژه ای را در این شهر تعریف می کند، امیدی در دل جوانان تحصیلکرده و جویای کار شهر روشن می شود، اما در کمترین زمان خبر استخدام عده ای نور چشمی به گوش می رسد که ادامه این روند سبب بروز نارضایتی در میان جوانان بیکار شده است.

بیشتر بخوانید:

منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند در شمال غربی خلیج فارس و جنوب غربی استان خوزستان در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با وسعت بیش از ۱۷۳کیلومترمربع در محل تلاقی اروند رود و کارون واقع و دارای مرز مشترک با کشورهای عراق و کویت است

این منطقه بر اساس طرح جامع تهیه شده شامل ۳ بخش اصلی شهرکهای صنعتی خرمشهر و آبادان، شلمچه و جزیره مینو است از کل مساحت اراضی این منطقه ۸۶۰۰ هکتار به فعالیتهای صنعتی و ۴۸۰۰ هکتار به سایر بخش‌ها در زمینه بازرگانی گردشگری و اداری و ۳۸۰۰ هکتار به بخش‌های بندری، انبارداری و و ترانزیت اختصاص یافته‌است. وجود آب شیرین فراوان و رودهای بهمنشیر، کارون و اروندرود و امکانات دیگر مانند حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی به داخل و خارج کشور و فرودگاه آبادان و فاصله کم با کشورهای همجوار از مزیت‌های منطقه آزاد اروند است.

منطقه آزاد اروند در نیمه دوم سال ۱۳۸۲ به تصویب رسیده‌است و با وسعتی بالغ بر ۱۷٫۲۰۰ هکتار بزرگترین منطقه آزاد تجاری وصنعتی کشور است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment