تجمع اعتراضی باغداران غرب اصفهان برای مطالبه حق آبه خود - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی باغداران غرب اصفهان برای مطالبه حق آبه خود

تجمع اعتراضی باغداران غرب اصفهان برای مطالبه حق آبه خود

تجمع اعتراضی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی باغداران غرب اصفهان برای مطالبه حق آبه خود

باغداران غرب اصفهان روز شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷، در یک تجمع اعتراضی در مقابل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ، اعتراض خود را نسبت به عدم توزیع آب بین آنها برای آبیاری درختان‌شان ابراز داشتند.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان فلاورجان و عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان، کریم صفاری قهدریجانی، گفته است: «باغداران غرب اصفهان شامل کسانی می‌شوند که در شهرستان‌های لنجان، مبارکه، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و فلاورجان صاحب باغ هستند. آنها معترض این مساله هستند که به دلیل عدم توزیع آب، درختانشان در حال خشک شدن است.»

صفاری قهدریجانی در رابطه با تجمع روز شنبه، افزود: «تعدادی از باغداران در مقابل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تجمع کردند. یکی از مسئولان این شرکت به تجمع‌کنندگان وعده پیگیری مطالباتشان را داد. با این وجود، چنین وعده‌هایی نتیجه خاصی دربرنخواهد داشت؛ چراکه وزارت نیرو می‌بایستی وظایف خود را به درستی انجام دهد و رودخانه‌های کشور را (شامل زاینده‌رود) ساماندهی کند.»

دبیر کمیته تخصصی حقآبه‌داران غرب استان اصفهان تصریح کرد: «از سال ۱۳۸۶ به این سو، مشکل دسترسی به آب برای باغداران و کشاورزان اصفهان ایجاد شده است. وزارت نیرو حقآبه کشاورزان را به بخش صنعت واگذار کرده است. حقآبه دارایی کشاورز است و این واقعیت باید پذیرفته شود. ما بارها در این زمینه با مسئولان نامه‌نگاری کرده‌‌ایم اما تاکنون جز وعده، حاصلی در پی نداشته است.»

او درباره وضعیت کنونی کشاورزان و باغداران اصفهان بیان داشت: «از فرط ناامیدی و بی‌حاصلی، کشاورزان کار کشاورزی را رها کرده‌اند. بسیاری از آنها آواره شده و یا به مشاغل کاذب روی آورده‌اند.»

وی که به عدم توجه و کمک دولت به کشاورزان اذعان داشت در پایان گفت: «بسیاری از کشاورزان بعد از رهاکردن کار کشاورزی، در مسیر رفت‌و‌آمد و یا مهاجرت به دیگر شهرها در پی کسب درآمد، در جاده تصادف کرده و جان باختند. بسیاری نیز از فرط غم و ناامیدی، دق کردند. خیلی‌ها به‌خاطر بدهی‌ مالی، سکته کردند. متاسفانه، در حق کشاورزان ظلم بسیاری شده است. ما از اقدامات وزارت نیرو راضی نیستیم؛ چراکه آنها در حق کشاورزان غرب اصفهان، ظلم روا داشته‌اند.»

لازم به یادآوری است که در اواخر فروردین‌ماه امسال شاهد تجمع اعتراضی گسترده و چند روزه کشاورزان استان اصفهان بودیم. دامنه این اعتراضات به نماز جمعه اصفهان و پشت کردن کشاورزان معترض اصفهان به امام‌ جمعه نیز کشیده شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment