ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی بازنشستگان و فعالین کارگری مقابل مجلس، نسبت به شرایط معیشتی ۲ اسفند

تجمع اعتراضی بازنشستگان و فعالین کارگری مقابل مجلس، نسبت به شرایط معیشتی ۲ اسفند

تجمع بازنشستگان
ایران ـ اجتماعی 

تجمع اعتراضی بازنشستگان و فعالین کارگری مقابل مجلس، نسبت به شرایط معیشتی ۲ اسفند

شماری از بازنشستگان وفعالین کارگری، روز چهارشنبه ۲ اسفندماه ۱۳۹۶، در مقابل مجلس، دست به تجمع اعتراضی زدند.
تجمع کنندگان با برافراشتن بنرها و سردادن شعارهایی، اعتراضاتشان را به نمایش گذاشتند و با خواندن قطعنامه زیر، خواسته‌هایشان را اعلام داشتند:

قطعنامه گروه اتحاد بازنشستگان:

سالیان درازی است که بازنشستگان کشوری، لشکری، فولاد ایران و تامین اجتماعی این مرز و بوم درون زندگی 5 برابر زیر خط فقر دست و پا می‌زنند و متاسفانه با سرعتی زیاد در حال پرتاب به زیر خط فقر مطلق هستند.
ما بارها تجمعات اعتراضی برگزار کرده و مطالبات خود را با صدای بلند فریاد زده‌ایم ولی همچنان درها بر پاشنه بی‌توجهی و ناکارآمدی مسئولان می‌چرخد.

صندوق‌های بازنشستگی که ذخیره ۳۰ سال کار طاقت‌فرسای ما بوده از دستبرد اختلاس‌گران در امان نمانده و بحران عظیمی را رقم زده و زمینه را برای نگرانی هرچه بیشتر از آینده‌ای مبهم و تیره فراهم آورده است.
نهادهای قدرت به جای رسیدگی جدی برای برون رفت از این شرایط غیرقابل تحمل بازنشستگان، دست به ایجاد تغییراتی در بندهای قانون مدیریت خدمات کشوری زده‌اند که نتیجه آن پس‌رفت بیشتر در شرایط زندگی و معیشت و درمان ما بازنشستگان است.

با توجه به موارد ذکر شده ما خواهان[اجرای مواد زیر هستیم]:

۱- اجرای ق م خ ک مصوب سال۱۳۸۶ به نفع بازنشستگان جهت برون رفت از زیر خط فقر ( 5 میلیون تومان).
در اینجا صراحتا اعلام می داریم که هیچ تغییری در این قانون را علیه منافع بازنشستگان بر نمی‌تابیم.( به خصوص مخالف اصلاح ماده ۱۲۵ هستیم.)
۲- داشتن بیمه‌ای کارآمد و درمان رایگان.
۳- نظارت نمایندگان بازنشستگان بر صندوق‌ها و اداره آنها به شکل دوره‌ای و رسیدگی به دزدیها، انحلال صندوق های تقلبی فولاد و افشاء غارتگران آن و برگشت اموال بازنشستگان فولاد ایران.
۴- باتوجه به مصوبه بودجه سال ۹۷ مبنی بر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بر اساس برنامه توسعه ششم، دولت موظف به پرداخت بدهی خود به صورت نقدی می باشد. و همچنین انتقال منابع صندوق درمانی سازمان تامین‌اجتماعی به خزانه دولت به هیچ عنوان مورد قبول ما نمی‌باشد و می‌بایست بند ”ز” تبصره ۷ از لایحه بودجه۹۷ در مورد واگذاری ۹ ٪ سهم درمان کارگران حذف گردد.
۵- پرداخت به موقع حقوق ماهانه. ما هرگونه تاخیر در  پرداخت حقوق‌ها را اختلاس آشکار از جیب بازنشسته‌ها می‌پنداریم.
۶- پرداخت معوقات و طلب‌های همه  بازنشستگان در اسرع وقت.
۷- حق تحصیل رایگان برای همه مردم و ایجاد تسهیلات و حقوق برای بیکاران.
۸- آزادی بدون قیدوشرط و بدون وثیقه کلیه فرزندان این مرز و بوم که خواستار مطالبات خود و معترض به فقر و فساد و بیکاری در جامعه می‌باشند!
۹- داشتن حق تشکل و هر نوع تجمع  مطالباتی.

با توجه به روشن بودن خواسته‌های ما و آگاهی کامل مسئولان از آنها، با مذاکره مخالف بوده و آن را نوعی چانه‌زنی می‌دانیم و تا زمانی که جواب صریحی از سوی نهادهای مسئول در رسانه‌های رسمی ابراز نشود، ما مطالبات خود را پیگیری کرده و مجددا به اعتراض ادامه خواهیم داد و تا تحقق این خواسته‌ها از پا نخواهیم نشست!

“گروه اتحاد بازنشستگان”

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment