ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد مقابل ساختمان استانداری

تجمع اعتراضی بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد مقابل ساختمان استانداری

تجمع بازنشستگان
ایران – کارگری

 تجمع اعتراضی بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد مقابل ساختمان استانداری

روز یکشنبه ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۶، جمعی از بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به عدم همسان‌سازی حقوق و پرداخت نشدن مطالباتشان دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری زدند.

براساس گزارشات رسیده، یکی از این تجمع کنندگان گفت: پاداش مرخصی مناطق محروم از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۸۵ را دریافت نکردند و طرح همسازن ‌سازی که مسؤولان بارها از تلویزیون آن را مطرح کردند هم اجرا نشده است.
این تجمع کننده با اشاره به اینکه حقوق و مطالبات شاغلین ۳۰ درصد افزایش داده می‌شود اما حقوق بازنشستگان افزایش پیدا نمی‌کند و همان مبلغ ناچیز گذشته نیز به آنها داده نمی‌شود، گفت: استاندار سابق و استاندار کنونی حاضر نشدند ما را ببینند.

یک نفر دیگر از تجمع کنندگان با بیان اینکه چندین بار در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتمان تجمع کردیم، گفت: برخی‌ها پاداش خود را به نرخ روز گرفتند اما مطالبات برخی‌های دیگر را پرداخت نکردند.
او با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که پاداش مرخصی مناطق محروم را پرداخت نکرده، گفت: طبق حکم دیوان عدالت اداری ما به مدت ۱۸ ماه مطالبه داریم اما فقط عده‌ خاصی پاداش مناطق محروم خود را دریافت کردند.

یکی دیگر از این بازنشستگان گفت: در زمان نیکزاد استاندار وقت کهگیلویه و بویراحمد پاداش مناطق محروم پرداخت شد اما با آمدن استاندار گذشته پرداخت‌ها متوقف شد و اکنون از احمدی استاندار کنونی می‌خواهیم به مشکلات ما در آستانه سال نو رسیدگی کند.

گفته می‌شود نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در جمع بازنشستگان حضور یافته بود از پیگیری مطالبات آنها خبر داد، همچنین جلسه‌ای بدون حضور استاندار و به ریاست معاون اقتصادی استاندار تشکیل و مقرر شد کسانی که احکام پاداش آنها در دیوان عدالت اداری صادر شده تا سال آینده پرداخت شود.
حال باید دید آیا این وعده ها برای پرداخت مطالبات بازنشستگان اجرایی می‌شود و یا این مشکل همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment