ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تجمع اعتراضی آبداران شهرستان لنده به عدم پرداخت حقوق معوقه یکساله

تجمع اعتراضی آبداران شهرستان لنده به عدم پرداخت حقوق معوقه یکساله

تجمع آبداران
ایران ـ کارگری

تجمع اعتراضی آبداران شهرستان لنده به عدم پرداخت حقوق معوقه یکساله

بر اساس خبر دریافتی، روزپنج شنبه۲۱دیماه، همزمان با سفر معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از آبداران شهرستان لنده دراعتراض به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوق، دست به تجمع زدند.

یکی از آبداران معترض اداره آبفای روستایی شهرستان لنده با اشاره به وعده‌های تو خالی مسؤولان گفت: «وضعیت معیشتی و شکم خانواده‌هایمان را نمی‌توانیم با وعده‌های تو خالی مسؤولان پر کنیم.
شکم خانواده‌هایمان را که نمی‌توانیم با وعده‌های توخالی پرکنیم و واقعاً تحمل این وضعیت برای ما و خانواده‌هایمان سخت است.»

به گزارش یک منبع خبری محلی، همزمان با بازدید معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه ایستگاه پمپاژ آب روستایی در بخش موگرمون شهرستان لنده که با حضور مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی انجام گرفت، تعدادی از آبداران دراعتراض به وضعیت شغلی و معیشتی خودتجمع کردند.

یکی از آبداران آب و فاضلاب روستایی با اشاره به عدم پرداخت ۱۳ ماهه حقوق خود و همکارانش اشاره و یادآور شد: تا به امروز بارها این موضوع را به گوش مسؤولان استانی و شهرستانی رسانده‌ایم ولی هیچکس فریاد ما را نشنیده‌ است.
وی خطاب به معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ما توانایی پاسخگوی نیاز معیشتی خانواده خود نیستیم، آیا شرمندگی ۱۳ ماهه ما در مقابل خانواده‌هایمان کافی نیست؟

این آبدار معترض یادآور شد: از مسؤولان استانی و شهرستانی می‌خواهیم حقوق ۱۳ ماهه ما را پیگیری کنند تا از شرمندگی خانواده‌هایمان در بیاییم.جناب آقای فیلی شما باید پاسخگوی خانواده‌های ما باشید که ۱۳ ماه است حقوق نگرفته‌ایم.

در این میان مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان با اشاره به تجمع آبداران اینچنین به اعتراضات این آبداران اذعان می‌کند: این روزها، به طور مرتب آبداران که تعداد آنها بیش از ۲۰۰ نفر می‌باشد، در جلوی سازمان مدیریت، استانداری و شرکت آب و فاضلاب روستایی تجمع می‌کنند.

وی گفت: علت این تجمعات درخواست مطالبات‌ از جمله حقوق و مزایا است. و مشکلی که در این رابطه وجود دارد، این است که حقوق این آبداران از محل اعتبارات عمرانی بخش تعمیرات و نگهداری پروژه‌ها پرداخت می‌شود، و درستش این است که از محل اعتبارات اداری و جاری پرداخت شود.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اضافه می‌کند: تاکنون از محل اعتبارات عمرانی بودجه‌ای به ما اختصاص داده نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment