ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > خبر های تجمعات اعتراضی بخاطر بی‌آبی در شهرهای اصفهان و میامی+ فیلم

خبر های تجمعات اعتراضی بخاطر بی‌آبی در شهرهای اصفهان و میامی+ فیلم

بی‌آبی
ایران – کارگری

خبر های تجمعات اعتراضی بخاطر بی‌آبی در شهرهای اصفهان و میامی+ فیلم

تجمع اعتراضی کشاورزان لنجان اصفهان مقابل فرمانداری به دلیل بی‌آبی

روز چهارشنبه ۸ فروردین ماه،‌ کشاورزان لنجان در استان اصفهان به خاطر بی‌آبی در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.
کشاورزان زحمتکش اصفهان با تراکتور های خود در این حرکت اعتراضی شرکت کردند.

یادآوری می‌شود که شهرستان لنجان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان کشت برنج در استان اصفهان است. سابقه کشت برنج در این شهرستان به دو هزار سال گذشته و دوره ساسانیان باز می‌گردد. مرغوبیت و نوع کشت برنج لنجان باعث شده است تا نام این محصول در فهرست آثار ملی ایران به ثبت برسد.
ولی متأسفانه طی چند سال اخیر بدلیل مدیریت و سیاست‌های غلط که منجر به بروز خشکسالی در سراسر ایران شده است، کشت برنج در لنجان تحت تأثیرات شدیدی قرار گرفته است و مسئولین کشوری نه تنها راه کاری برای حل مشکلات کشاورزان پیدا نکرده‌اند بلکه براساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم، کشت برنج در استان اصفهان ممنوع اعلام شد که این امر موجب نارضایتی کشاورزان لنجان می‌باشد.

تجمع مردم روستای جودانه در اعتراض به بی‌آبی

بی‌آبی

روز چهارشنبه هشتم فروردین ماه، مردم روستای جودانه از توابع شهرستان میامی استان سمنان، در اعتراض به بی‌آبی مقابل فرمانداری شهرستان میامی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شغل اهالی روستاهای شهرستان میامی در شرق استان سمنان، کشاورزی و دامداری است و آب برای مردم این منطقه اهمیت حیاتی دارد. بگفته روستائیان این شهرستان، تأمین آب آشامیدنی یکی از دغدغه های مردم روستاست و کمبود آب زندگی را برای روستائیان این منطقه به شدت دشوار کرده است.

بر اساس گزارشات رسیده، در استان سمنان حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب در سال تولید می‌شود که بدلیل مصارف مختلف کشاورزی و صنعتی سرانه مصرف آب در این استان کمتر از میانگین کشوری است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment