ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تبعید زندانی سیاسی ” صدیق عینی “ به زندان اردبیل

تبعید زندانی سیاسی ” صدیق عینی “ به زندان اردبیل

تبعید زندانی سیاسی ”صدیق عینی“ به زندان اردبیل
ایران – اجتماعی

تبعید زندانی سیاسی ” صدیق عینی “ به زندان اردبیل

پس از تایید حکم در دیوان عالی کشور یک زندانی سیاسی به نام صدیق عینی که به اتهام جاسوسی از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام در دادسرای نظامی ارومیه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شده بود، به زندان اردبیل منتقل شد.

آقای صدیق عینی زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه که در دادسرای نظامی این شهرستان به اتهام جاسوسی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با تایید این حکم توسط دیوان عالی کشور روز گذشته ۱۹ بهمن‌ماه به زندان اردبیل تبعید شد.

صدیق عینی از اهالی شهرستان سینگان از توابع اشنویه بوده که در تاریخ ۲۱ مرداد ماه سال‌جاری توسط اطلاعات سپاه بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شده است.

وی که به تازگی ازدواج کرده بود و در حال سپری کردن آخرین روزهای خدمت سربازی خود بوده در دادسرای نظامی شهرستان ارومیه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفته می‌شود که اتهام این زندانی سیاسی و شهروند سینگانی جاسوسی علیه نظام از طریق همکاری با حزب دموکرات کردستان عنوان شده است.

دستگاه قضایی معمولا عمده زندانیان امنیتی را در ایران ذیل ماده ۵۰۱ (جاسوسی) و ماده ۵۰۸ (همکاری با دولت متخاصم) قانون مجازات اسلامی مورد محاکمه قرار داده و بدلیل سابقه پیشین زندانیان با طرح این اتهامات امنیتی از این اتهامات بعنوان حربه ای علیه زندانیان سیاسی استفاده می‌کند.

یادآوری می‌شود که تبعید زندانیان سیاسی به زندان اردبیل به خاطر شرایط سخت و دشواری است که در این زندان از طرف رییس این زندان و مامورانش بر علیه زندانیان سیاسی اعمال می‌شود.

از سوی دیگر هدف از تبعید زندانیان این است که دوری زندانی از خانواده و مشکلات و سختی هایی که ملاقات این خانواده ها با فرزندان زندانی خود با آن دست به گریبان هستند، منجر به اعمال فشار روحی و روانی مضاعف بر این زندانیان شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment