تا کی باید همه‌اش به فکر خودکشی باشم، سخنان یک جوان متاهل از فقر و بن بست زندگی - کلیپ - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تا کی باید همه‌اش به فکر خودکشی باشم، سخنان یک جوان متاهل از فقر و بن بست زندگی – کلیپ

تا کی باید همه‌اش به فکر خودکشی باشم، سخنان یک جوان متاهل از فقر و بن بست زندگی – کلیپ

ایران – اجتماعی

تا کی باید همه‌اش به فکر خودکشی باشم، سخنان یک جوان متاهل از فقر و بن بست زندگی – کلیپ

در این کلیپ شاهد سخنان یک جوان متاهل با یک فرزند خردسال هستیم که دیگر از شرایط وخیم اقتصادی جامعه و غارت و چپاول اموال که بر سر مردم محروم میهنهمان خراب شده به جان آمده و با مظلومیت تمام از مشکلات و سختی و فلاکت ناشی از فقر می گوید و اینکه دیگر راهی برایش نمانده و اینکه تاکی بایست جوانان محروم میهنمان  از شدت فشار دست به خودکشی بزنند.

اقشار فقیر و تهیدست طی سالهای اخیر به این تجربه تلخ رسیده اند که در حاکمیت جمهوری اسلامی هیچ آینده‌ روشنی برای آنها متصور نیست. زندگی در بن بست کامل اقتصادی. سفره خالی،‌ فرزندان گرسنه، نداشتن خانه و کاشانه و سرپناه و . . . همه اینها امید به زندگی را از مردم سلب می‌کند و در این میان آنهایی که در خود توان مقابله با این وضعیت یا تحمل آنرا نمی یابند دست به خودکشی می‌زنند. حال آنکه تنها راه و تنها راه برای نجات خود و نسلهای بعدی از این وضعیت، ایستادن و مبارزه کردن با این شرایط است به هر قیمت.

واقعیت‌های تلخ دیگری نیز هست که در ناامیدی مردم و بخصوص جوانان بسیار موثر بوده و هست. به رشد نرخ بیکاری، نرخ تورم واقعی و افزایش قیمت کالاهای ضروری به میزان ۵۰٪ ، کاهش شدید سطح رفاه، شکاف عمیق طبقاتی و نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی نیز باید افزود تا آن دورنمای تاریک از امید به آینده به خوبی ترسیم شود.

تا کی باید همه‌اش به فکر خوکشی باشم، سخنان یک جوان از فقر و بن بست زندگی - کلیپ

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment