ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تاکسیرانان تهرانی ناراضی از وضعیت سرگردانی خود برای تحویل خودروی جدید

تاکسیرانان تهرانی ناراضی از وضعیت سرگردانی خود برای تحویل خودروی جدید

تاکسیرانان تهرانی
ایران – اجتماعی

تاکسیرانان تهرانی ناراضی از وضعیت سرگردانی خود برای تحویل خودروی جدید

تاکسیرانان تهرانی از مشکلات معیشتی و انتظار برای دریافت خودروهای نو می‌گویند. اما معلوم نیست که این انتظار کی قرار است به پایان برسد. شماری از این رانندگان مجبور شده‌اند قبل از اینکه اتومبیل خود را دریافت کنند، اقساط سنگین بانک را متقبل شوند.

تاکسی‌های فرسوده را هنوز هم وقتی در خیابان‌های پیچ‌درپیچ و بی‌انتهای تهران راه می‌روی، می‌توانی ببینی. این تاکسی‌ها هنوز هم کار می‌کنند، مسافر جابجا می‌کنند و البته هوای گردآلوده و غباراندود تهران بزرگ را غیرقابل تحمل‌تر می‌کنند.

تاکسیرانان تهرانی هم البته از این شرایط، چندان دل خوشی ندارند؛ کار با خودروهای فرسوده برای تاکسیران‌های تهرانی فقط یک «اجبار» است. آنها که به اجبار هنوز صبح که از خواب بیدار می‌شوند، مجبور هستند با همین تاکسی فرسوده، روز بدنبال رزق و روزی خود بروند.

آنها می‌گویند به معاینه فنی مراجعه نمی‌کنیم؛ هر روز چند بار زیر لب، ورد می‌خوانیم تا اسیر «پلیس راهور» نشویم؛ چاره نداریم؛ می‌خواهیم «کاسبی» کنیم؛ نمی‌خواهیم اسیر شویم؛ نمی‌خواهیم ماشین‌مان را از ما بگیرند و به جایش فقط چند صد هزار تومان اقساط وام بگذارند کف دستمان!

آلودگی هوای تهران بزرگ، نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری را ضروری کرده است. اگر این کار انجام نشود، روز به روز تهران غیرقابل سکونت‌ برای ساکنان پایتخت می‌شود.

در شروع سال در فرودین ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، علیرضا قنادان از نوسازی ۱۰ هزار تاکسی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: در این بخش تسهیلات ویژه‌ای از طریق وام از سوی دولت و مدیریت شهری پیش‌بینی شده است.

تاکسیرانان تهرانی

تحویل خودرو به تاکسیرانان منتظر حتی به ۱۰۰ عدد هم نرسیده است!

وعده علیرضا قنادان بعد از گذشت ۵ ماه هنوز هم عملی نشده است و تا امروز به هیچ نتیجه‌ی روشنی نرسیده‌است؛ پنج ماه بعد از اعلام این تصمیم، علیرضا قنادان اعتراف می‌کند که تا مرداد ماه، نرخ تحویل خودرو به تاکسیرانان منتظر، به ۱۰۰ عدد هم نرسیده است!

یکی از همین رانندگان “علی”  است؛ او ساکن شرق تهران؛ و راننده‌ای است که یک سال پیش از این، فکر می‌کرد ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات و خرید یک ناوگان تاکسی نو، می‌تواند مشکلات زندگی‌اش را حل کند.

علی در این رابطه می‌گوید: «برج ششم سال گذشته برای دریافت تاکسی نو اقدام کردم؛ کارنامه و همه مدارک لازم را هم گرفته‌ام؛ خودرو قبلی را اسقاط کردم؛  قرار بر این شد که بانک، بیست میلیون وام بدهد و باقی هزینه خودرو نو را خودمان نقدی بپردازیم؛ الان نزدیک یک سال است که ماشینِ اسقاط شده مقابلِ خانه‌ی دخترم خوابیده و من هم بیکارم.

علی در ادامه می‌افزاید: « هنوز ماشین را تحویل نگرفته‌ام، یک ریال درآمد نداشته‌ام و ندارم ولی باید ماهی چند صد هزار تومان  اقساط بانک را بپردازم!»

او در حالی در انتظار برای دریافت تاکسی نو به سر می‌برد که شرایط ماه‌های اخیر چندین برابر سخت‌تر و هزینه‌های زندگی روزمره نیز به شدت افزایش یافته است و هیچ نهادی پاسخگوی امثال علی در این شرایط سخت معیشتی نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment