ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک

استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک

تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران
ایران – کارگری

استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک

براساس گزارشات رسیده، تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران پروژه راهسازی بروجرد به اراک همچنان ادامه دارد.
پیمانکار این پروژه عمرانی هنوز بابت مطالبات مربوط به دستمزد شش ماه گذشته حدود ۵۰ کارگر با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

کارگران پروژه راهسازی باند دوم تور بروجرد به اراک می‌گویند که: به‌طور مشخص حدود ۵۰ نفر از کارگران این پروژه که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «رامان» در پروژه راهسازی باند دوم تور بروجرد به اراک فعالیت دارند، از شهریور ماه سال جاری مزدی دریافت نکرده‌اند.
کارگران که هنوز حق سنوات و عیدی و پاداش پایان سال ۹۶ خود را از کارفرما طلبکارند؛ می‌گویند: ماه‌ها است که لباس فرم و لوازم ایمنی را در اختیار ما قرار ندادند و این هم وضعیت حقوق‌های ما است. حالا شنیده‌ایم که پیمانکار به تازگی ساخت و ساز پروژه ساخت خط ۳ مترو اصفهان و همچنین ساخت ساختمان پلاسکو را بر عهده گرفته است.

به نقل از کارگران این پروژه عمرانی گفته می‌شود؛ مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران

این کارگران که به ‌صورت پیمانکاری در پروژه راهسازی باند دوم تور بروجرد به اراک مشغول به کارند، از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.
کارگـران می‌گویند: وقتی به دفتر پیمانکار مراجعه می‌کنیم، با بی‌توجهی مسئولان این شرکت روبرو می‌شویم. این مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده؛ زندگی کارگـران را بسیار سخت کرده‌است به‌طوری که برخی از همکاران‌مان حتی توان مالی خرید نیازهای روزانه خود را هم ندارند.

فرشید، یکی از کارگـران این پروژه راهسازی است که در مورد شرایط کاری خود می‌گوید: ۶ ماه است که حقوقی از سوی شرکت به ما پرداخت نشده است و این وضعیت عدم پرداخت حقوق باعث نگرانی کارگران شده است.
او ادامه می‌دهد: باتوجه به وضعیت کارگری ایران بیم آن می‌رود که تا چند روز دیگر کار تعطیل و همه بیکار شویم و در نهایت هم نتوانیم حقوقمان را دریافت کنیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment